Магнієвий анод: конструкція, принцип роботи і ознаки втрати функціональності

104
1

Постійні перебої в подачі гарячої води призвели до того, що водонагрівачі з'явилися в кожній квартирі. Безперечно, наявність бойлера істотно полегшує життя.

Однак для продовження терміну служби водонагрівача за ним необхідно ретельно стежити: регулярно чистити і проводити профілактику. В іншому випадку бойлер потече або перегорить ТЕН. Щоб уникнути таких неприємностей в кожному водонагрівачі встановлюється магнієвий анод.

В контексті водонагрівачів магнієві аноди запобігають пошкодження бака, вбираючи в себе все солі та інші хімічні елементи, що містяться у воді. З урахуванням якості водопровідної води, магнієвий анод є найважливішим елементом системи фільтрації. Якщо його не використовувати, нагрівальний елемент в бойлері швидко прийде в непридатність.

Особливості конструкції магнієвого анода

Будучи ключовою деталлю водонагрівача, магнієвий анод встановлюється виробниками бойлерів поруч з Теном, або у верхній частині внутрішньої колби. Залежно від обсягів водонагрівача, магнієвий анод може мати різні розміри. Цей пристрій має форму стрижня, що складається з магнієвого сплаву і металевого елемента всередині. За допомогою спеціальної різьби магнієвий анод прикріплюється до фланця Тена. У такому положенні він занурюється в бак водонагрівача.

У яких випадках необхідна заміна магнієвого анода?

Про необхідність заміни магнієвого анода свідчать наступні ознаки:

  • Сторонні шуми при інтенсивній роботі водонагрівача.
  • Для нагріву води потрібен тривалий час.
  • На трубках Тена з'явилася накип.
  • Бойлер став мимоволі включатися і вимикатися.
  • Вода стала пахнути сірководнем.
  • При мінімальному використанні бойлера споживається велика кількість електроенергії.
  • На емалі бака водонагрівача стала з'являтися корозія.

В цілому, магнієвий анод покликаний пом'якшувати утворюється в процесі нагрівання води накип, накопичення якої призведе до поломки агрегату. При правильній роботі магнієвого анода накип і іржа нікуди не діваються. Однак замість того, щоб осідати на металевих стінках водонагрівача, вони накопичуються в аноді, який приймає весь удар на себе. При повному руйнуванні магнієвого анода починають окислюватися внутрішні стінки водонагрівача. У зв'язку з цим важливо своєчасно проводити заміну магнієвого анода ще до того моменту, коли він почне окислюватися.

Коментарі

И
Изар

Дякую

Читайте також