Махінації на 3,8 млн гривень: Закарпатські митники затримали партію ліків із заниженою вартістю

7
1

Вантажний автомобіль «VOLVO» спробував перевезти через КПП "Тиса" партію лікарських засобів, загальною вартістю понад 13 млн грн.

Як розповіли в ДФС у Закарпатській області, у поданих водієм документах зазначались один продавець, відправник та отримувач, проте під час опрацювання товаросупровідних документів митники виявили неточність в експортній декларації.

Згідно з документами, зазначались інші відправник та отримувач, а загальна вартість лікарських засобів становила понад 3 млн 802 тис. грн, що на 9,3 млн грн менше ніж зазначалось в інвойсі, поданому до митного контролю.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 статтею 483 Митного кодексу України. Згідно з протоколом, на підставі статті 511 МКУ вилучено лікарські засоби «Єврозидим», «Європенем», «Євроксим». Їх вартість – понад 3,8 млн грн.

Фахівці Закарпатської митниці ДФС вважають, що застосування подібних схем заниження або завищення митної вартості може в подальшому спричиняти необґрунтовані ціни на ліки.

Митники запевняють, що вживатимуть максимум заходів щоб припинити подібні схеми при ввезенні товарів на митну територію України, зокрема це стосується лікарських засобів.

Коментарі

О
Орест

У цій ситуації якраз не із заниженою, а із завищеною вартістю. Навіть в своєму прес-релізі митники самі дивуються з цього випадку, бо зазвичай дійсно вартість занижують )

Читайте також