Машинобудування Закарпаття на піднесенні

2
0

завдяки залученню іноземних інвестицій

У неділю в Україні відзначено День машинобудівника. Про теперішню ситуацію і тенденції у цій галузі розповів начальник відділу промисловості управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Геннадій ОХРЕМЕНКО.

— Машинобудування області нині налічує 29 підприємств різних форм власності та господарювання, так званого основного кола, тобто, котрі щомісячно надають статистичний звіт про виробництво промислової продукції, каже мій співрозмовник. За видами виробничої діяльності, це підприємства з виробництва машин та устаткування, електричного, електронного й оптичного устаткування та з виробництва транспортних засобів і устаткування. Своє цьогорічне професійне свято машинобудівники Закарпаття зустріли із значними успіхами. Адже за 8 місяців поточного року загальний приріст обсягів виробництва галузі становить більше 40 відсотків порівняно з відповідним періодом минулого року.

До речі, і питома вага обсягу реалізованої продукції підприємствами машинобудування за січень- липень 2007 року становила 52,5 відсотка до загального обсягу реалізації продукції всіма промисловими підприємствами області.

Таким зрушенням у розвитку машинобудування сприяло залучення у галузь іноземних інвестицій та нарощення у січні — серпні цього року порівняно з відповідним періодом минулого року виробництва:

— вузлів та деталей до електроустаткування для двигунів і транспортних засобів на Виноградівському ТзОВ „Аутомотив -Україна" (випущено у 2,7 раза більше, ніж за 8 місяців торік), створено понад 1700 робочих місць;

— автомобільних джгутів на ТОВ „Форшнер-Україна" Сва-лявського району (зростання у 2,4 раза), створено 375 робочих місць;

—  автомобільних джгутів на ТОВ „Ядзакі-Україна" Ужгородського району (зростання виробництва на 8,8%), створено 900 робочих місць;

—  електронної продукції на ТОВ "Джейбіл Сюркіт Юкрейн

Лімітед" (у 4,3 раза більше), створено 1400 робочих місць;

— автомобілів на ЗАТ „Євро-кар", що у селі Соломоново (+47,5%), створено 640 робочих місць;

—  електронної продукції на ВАТ „Мукачівський завод „Точприлад" (+61 % продукції), де створено всього понад 3000 робочих місць. Це підприємство, до речі, за кількістю працюючих нині є лідером в економіці нашого краю.


Продукція галузі машинобудування виготовляється на замовлення таких всесвітньо відомих компаній, як: "Філіпс", "Флекст-

ронікс", "Фольксваген", "Ауді", "Шкода", "Ядзакі", „Форд", „Джейбіл" та інших. Залучення інвестицій (як зовнішніх, так і внутрішніх) дозволило створити нові виробництва, здійснити реконструкцію та модернізацію діючих виробництв, що сприяло підвищенню конкурентоспроможності власної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Робота в напрямі залучення інвестицій триває. Так, ТОВ „Ядзакі-Україна" оголосило про розширення виробництва і ще до кінця року розпочне випуск схемних джгутів для автомобілів Ford Fiesta та Ford Focus, для чого тут буде створено додатково 450 нових робочих місць.

У другій декаді вересня за участю Президента України Віктора Ющенка відкрито нові виробничі площі ТОВ „Джейбіл Сюркіт Юкрейн Лімітед", що дасть можливість значно збільшити обсяги виробництва та створити додаткові робочі місця. Готується відкриття нового заводу ТОВ „Флекстронікс" у місті Мукачеві.

А які проблеми найбільше дошкуляють, запитую в Геннадія Охременка.

— їх, до речі, теж вистачає, — розповідає. Насамперед хвилює нестача кваліфікованих кадрів, як інженерних, так і робітничих професій, відсутність дешевих банківських кредитів, солідних замовлень для підприємств державної форми власності. Хочетьсясподіватись, що після обрання на позачергових виборах ЗО вересня нового парламенту й сформування ним нового уряду ці та інші проблеми буде нарешті вирішено.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також