Меморіальний парк «Європейський парк Примирення»

9
0

планують створити у селі Дерцен Мукачівського району

              У селі Дерцен, Мукачівського району, планують створити меморіальний парк «Європейський парк Примирення». Його будівництво відбуватиметься в рамках заходів, передбачених Угорсько-Українською Декларацією «Спільна пам`ять заради майбутніх поколінь», яку було підписано 11 липня 2007 року в м.Будапешт Президентами України Віктором Ющенко та  Угорської Республіки Ласлом Шойомом. 

          За словами Дерценського сільського голови Юлія Матея на сьогодні проведена відповідна робота, пов’язана із підготовкою та оформленням всіх необхідних документів для облаштування на території села меморіального комплексу .

 Всі фінансові зобов’язання з виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництва меморіального парку взяла на себе громадська організація «Форум угорських організацій України». На сьогодні нею вже виготовлений державний акт на право постійного користування земельною ділянкою та проект з облаштування парку. Проект пройшов експертну оцінку та погоджений головним архітектором Мукачівського району. 

        Проект передбачає розміщення меморіального парку «Європейський парк примирення» на пагорбі в с.Дерцен. Центральна частина парку планується, що буде розташована на вершині пагорба, всередині якої встановлений пам’ятний знак у вигляді хреста, висотою 24 м. Він символізуватиме пам`ять про померлих воїнів часів ВВв та спонукатиме до знаходження шляхів примирення людей у наші дні.         

       Окрім того, на всій території парку будуть  розміщені пам’ятні плити з іменами померлих у воєнні часи солдатів.

 Також  відповідно до проекту парк буде облаштований, зеленими зонами, клумбами, автостоянкою, біотуалетами, видовими площадками. В парку запроектовані всі необхідні заходи для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та руху маломобільних груп людей.

       За попередньою інформацією, 14 травня 2009 року за участі офіційних делегацій Угорщини та України, заплановано провести урочистий захід із закладання символічного каменю будівництва меморіального парку «Європейський парк Примирення», повідомили ЗІА `Простір` в Мукачівській РДА.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також