Мешканці Золотарева активно товаришують із шотландцями

9
0

Вони навіть їздять одні до одних в гості.

Слава Світлана Степанівна, кандидат економічних наук, доцент економічного факультету УжНУ в 1997 році започаткувала дружбу між громадою жителів міста Ньюпорт (Шотландія) та Золотарівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Як в Шотландії, так і в нашій школі був створений оргкомітет на чолі з учителем англійської мови Пацкан Ганною Іванівною, який і зараз безпосередньо керує його роботою.

На даний час до складу комітету входять: Пацкан Ганна Іванівна - вчитель англійської мови, Довганич Ганна Михайлівна – вчитель англійської мови, Довганич Антон Ілліч – директор, Бабич Іван Михайлович – сільський голова, Попович Михайло Матвійович – заступник голови Хустської РДА.
 
В 1998 році в школу із Шотландії приїхав журналіст, викладач Девід Андерсон. Він ознайомився із Золотаревом, школою, багатьма сім’ями, побутом і проблемами жителів села та школи. Шотландський оргкомітет після цього звернувся до релігійних громад м. Ньюпорт з проханням зібрати кошти для того, щоб якимось чином допомогти дітям, які навчаються в школі.
 
Через певний час шотландською стороною було запропоновано за їхній рахунок прийняти в свої сім’ї на 2 тижні 19 учнів школи та 5 вчителів у канікулярний час. В школі було проведено рейтингове голосування всіх вчителів школи щодо обрання конкретних учнів для участі в поїздці.
 
В цей час в школі перебував представник шотландського оргкомітету Джім Маккелікан. Слід зауважити, що шотландський представник особливу увагу звертав на те, що вибір дітей для поїздки був абсолютно чесний і відкритий. 19 учнів та 5 учителів англійської мови за рахунок шотландської сторони відвідали м. Ньюпорт і були розміщені в місцевих сім’ях.
 
Дуже багато екскурсій, вечорів відпочинку, прогулянок і просто спілкування із своїми однолітками залишили в наших учнів найкращі враження від цієї поїздки. Вони відвідали аквапарк, центр дитячих технічних досягнень, музей риболовства, старовинний замок в Сент Ендрюсі та музей в Единбурзі, Гайлендські ігри.
 
Один день було присвячено ознайомленню з життям команди знаменитого корабля Дискавері у м. Данді. Нашим дітям було цікаво вивчити побут та сімейні традиції шотландських сімей, взаємовідносини батьків і дітей, особливості харчування шотландців. Традиційна шотландська вівсянка стала улюбленою їжею наших дітей. Вчителі нашої школи відвідали англійську школу, ознайомилися із методами роботи шотландських колег.
 
На запрошення золотарівського оргкомітету с. Золотарева приїхала група підлітків та дорослих з міста Ньюпорт в кількості 15 чоловік. Всі вони були розміщені в сім’ях золотарівчан. В школі для них було організовано вечір дружби, перед ними виступали фольклорні колективи села, школи. На цьому вечорі були присутні  жителі села Золотарево, яким було цікаво бачити національні костюми та атрибутику шотландців, потанцювати з ними. 
 
Закінчився вечір вживанням традиційної шотландської їжі. Протягом тижня кожна із Золотарівських сімей організовувала відпочинок своїм гостям, крім того було проведено колективні екскурсії на Синевирське озеро, до Мукачівського та Ужгородського замків, на Говерлу. Делегація подарувала школі перший комп’ютер, електропіаніно, багато навчальної та художньої літератури, програвач, срібну чашу «Символ дружби», шотландський прапор. З того часу майже щороку учні нашої школи їздять на мовні курси м. Ньюпорт до наших друзів за рахунок шотландської сторони. Про наших учнів у шотландських друзів завжди найтепліші відгуки.
 
У відповідь селі Золотарево побували 2 офіційні представники від комітету Моріон Гередіа та Тім Бретт.  Було складено план майбутньої діяльності шотландського та золотарівського оргкомітетів. Ним передбачено продовжувати обмінюватись делегаціями, вивчати культуру та традиції обох народів, організовувати сільський туризм та приймати волонтерів з метою вдосконалення знань з англійської мови.
 
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також