За остання роки з’явилося чимало історичної правди про важкі тоталітарні часи, коли лише за саме слово «свобода» саджали у тюрми та вели на страту. Тільки тепер ми з гордістю згадуємо імена патріотів, які наближали час незалежності України.
У нашій бібліотеці - філії зібрано чимало тематичної літератури про таких людей, які певним чином були причетні і до нашого села Колодне. Зокрема, це і закарпатський поет, прозаїк, драматург Петро Міговк, твори якого у радянські часи були заборонені. За професією учитель він брав участь у підпільній просвітницькій роботі, тож був заарештований і засланий у концтабір. А, відсидівши ув’язнення, направлений учителювати в Колодно. У селі він виступав з різноманітними лекціями, керував хором читальні «Просвіта», організував драмгурток, в якому ставив і власні п’єси. Свої творчі доробки друкував у різних на той час виданнях під псевдонімом. У воєнні роки побачила світ його повість «Кровавий хутарь», створеній на реальних подіях із життя селян Колодного та Углі. Про життя та творчість Петра Міговка вказано у книзі І.В.Хланти «Літературне Закарпаття ХХ ст.», а в антології «Закарпатське оповідання ХХ ст.» надруковані його біографія та твори.
Також у нашій бібліотеці зібрано всі матеріали про життя нашого земляка Петра Васильовича Візічканича, делегата І з’їзду Народних Закарпатської України, який був засуджений на 10 років ув’язнення і майже все життя носив тавро «ворог народу».