Міністерство з надзвичайних ситуацій України закликає туристів утриматись від катання у високогір'ї Закарпатської області.
Останнім часом у Карпатах туристи часто стають жертвами лавин.
У неділю в Івано-Франківськиій області в лавину потрапило 5-ро туристів. Один із них загинув.
13-го березня в лавину потрапили закарпатські рятувальники, які вночі розшукували заблукалих туристів. Одного з рятувальників шукають
Що треба знати про сніг, гори та погоду, аби не потрапити у лавину, і що робити, якщо ви таки в лавину потрапили?
Командир Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону Олег Ковтоун
За словами Станіслава Вахрушева, який організовує спеціальні курси, весною в горах стає небезпечно, коли фіксують дуже великі добові перепади температури.
Наприклад, коли на схил світить сонце, то воно підтоплює його, і на ньому знаходитися дуже небезпечно. Але це залежить від самого схилу.
Якщо ви їдете по схилу і бачите, що він збільшує свій нахил, що його видно до якоїсь межі, а далі він «йде» вниз, то це місце і буде найбільш небезпечним.
Треба постаратися негайно скинути із себе лижі та рюкзак.
Спершу треба максимально старатися залишитися на поверхні лавини.
Якщо вас засипало з головою, то треба прийняти позу ембріона і зробити повітряну кишеню між обличчям і снігом.
В інтерв'ю "Новинам Закарпаття" командир Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону Олег Ковтоун закликав спортсменів і аматорів до пильності.
"Не знаючи обстановки, люди лізуть у гори, чи не реєструються у рятувальників. Хоча могли би запитати - куди можна йти, куди не можна. Є лавинонебезпечні місця, є куди можна ходити і зимою, і літом. У нас взагалі зараз не рекомендуються пішоходні походи в горах Карпати до 15 травня. Бо це зв'язано якраз з лавинами і з великим покровом снігу наверху."