Глухі громадяни Ісландії та ті, котрі погано чують, здобули перемогу у двадцятирічній боротьбі за надання мові жестів статусу державної.
Відповідна поправка до конституції набуває чинності вже з цього літа. Всупереч поширеній помилці, в світі не існує єдиної мови жестів.
Крім того, місцеві варіанти, хоч і ґрунтуються на тій чи іншій писемній мові, завжди мають розбіжності з нею як у засобах опису, так і в граматиці і навіть порядку слів. Ісландська мова жестів в цьому плані не виняток. Вона вважається добре розвинутою і є предметом постійних досліджень в національному університеті.
Як наголошують в Ісландській асоціації глухих, офіційний статус мови жестів зрівняє тих мешканців острова, які чують і не чують, в праві називати свою звичну мову рідною.
Є у питання і фінансова сторона - користувачі мови жестів зможуть тепер за законом отримувати повноцінне обслуговування в громадських установах, а глухі діти, наприклад, будуть менше обмежені у виборі освіти.
Директор асоціації Даді Рейнссон в бесіді з журналістами висловив упевненість в тому, що завдяки подібним заходам суспільство отримає більше освічених та цивільно-відповідальних людей.
Він також висловив надію на те, що незабаром і інші країни візьмуть приклад з його батьківщини.
Нагадаємо, в 2010 році у Киргизстані мову жестів запропонували зробити офіційною.