Як відомо, існує заборона для пунктів прийому металобрухту купувати у громадян предмети, що є елементами комунальної власності. Незважаючи на це, тут продовжують приймати такі речі, до того ж, явно крадені.
Про це свідчить випадок, який нещодавно трапився в Мукачеві. Три молоді смагляві панянки заглянули у пошуках заробітку на територію локомотивного ДЕПО в м.Мукачеві. Скоріш за все, дівчата добре знали, що тут можна знайти металеву стружку, яка накопичується внаслідок обточування коліс для поїздів. Хоча ці відходи виробництва не надто цінні, все ж певну вартість становлять для цього підприємства. А спритні панянки пригледіли стружку, аби її здати на металобрухт. Уже навіть підрахували і можливу суму виручки -- близько 150 гривень. До речі, тут вони бували не раз, тому добре знали, де і що знаходиться. Та не розрахували одного -- величезне відро із стружкою вагою 108 кг занадто важке і сховати його або швидко вибігти з ним їм не вдасться. Тому й зловили крадійок на гарячому.
Як з’ясували працівники міліції, затримані і раніше конфліктували із законом. Найстарша з них -- 32-річна мукачівка вже п’ять разів судима, в т.ч. і за неналежне виховання своїх п’ятьох дітей. Судимість мають у своєму активі і дві її приятельки 18-ти і 19-річні жительки міста над Латорицею. До слова, одна з тих молодих панянок уже має троє маленьких дітей. Саме вони, сподівається затримана, можуть врятувати її від чергового строку.
Проти усіх фігуранток цього випадку порушили кримінальну справу. Окрім цього, варто зауважити, що 16 листопада цього року Верховна Рада України прийняла Закон про внесення поправки до Кримінального Кодексу України, яка стосується відповідальності за крадіжку металобрухту. Відтепер зловмисник може отримати від 1 до 3 років тюрми. А якщо в крадіжці брала участь група осіб, то термін, на який може бути засуджений кожен з учасників злочинного угрупування, -- від 3 до 5 років.