На третьому реакторі атомної електростанції в японській Фукусімі стався вибух. За даними влади, сам реактор уцілів, а ймовірність радіоактивного забруднення – невелика.
Утім, мешканців навколишніх районів закликали не залишати приміщень, передає "Бі-Бі-Сі".
Внаслідок вибуху постраждали 6 людей.
Подібний вибух на іншому реакторі стався там у суботу.
Інженери в Японії працюють над тим, щоби відвернути ядерну катастрофу на електростанції, пошкодженій масштабним землетрусом, що трапився у п'ятницю.
Ще дві атомні електростанції, в Онагаві та Токаі, також мають проблеми, але, як повідомляють, менш серйозні.
Прем'єр-міністр Японії Наото Кан каже, що ситуація на АЕС у Фукусімі викликає серйозне занепокоєння.
Глава уряду назвав нинішню ситуацію в країні найгіршою з часів Другої світової війни та закликав людей згуртуватися у подоланні наслідків землетрусу та цунамі.
Японські ЗМІ повідомляють, що в Міягі знайшли ще близько 2 000 тіл. Таким чином, кількість загиблих перевищила 3 300. Як передають місцеві ЗМІ, очікують, що загальна кількість жертв може сягнути 10-ти тисяч.
У деяких регіонах країни бракує харчів, пального та питної води. Значна частина країни – без світла, в інших регіонах – електрику вмикають на короткий час.
Уряд радить людям не йти на роботу чи до школи в понеділок. Дуже обмежено працює транспорт. Тисячі людей розміщені у притулках для біженців, не всюди є опалення.
Після землетрусу і вибуху на одній з АЕС у Японії Міністерство закордонних справ України запропонувало зовнішньополітичному відомству Японії допомогу українських фахівців з питань атомної енергетики.