На Берегівщині від укусу комах помер 36-річний чоловік

15
0

Мешканець села Бене допомагав знайомій збирати в саду абрикоси. Попередньо, навколо чоловіка роїлись декілька ос, які ужалили його у шию та голову.

У Закарпатському територіальному центрі екстреної медичної допомоги зазначають, у закарпатця за кілька секунд стався анафілактичний шок і набряк.

Постраждалого чимскоріш завезли до сімейної амбулаторії, що знаходилась неподалік. На той час він вже не міг дихати, серце зупинилося.

Лікар миттєво розпочав реанімаційні заходи, ввів медикаменти, викликав екстрену медичну допомогу. За кілька хвилин бригада була на місці і продовжила реанімаційні заходи.

На жаль, врятувати життя 36-річного чоловіка не вдалася.

Як зазначила лікар ЕМД Ганна Басараб, у таких випадках рахунок йде не на хвилини, а на секунди… У разі виникнення таких симптомів, як проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий чи прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, потрібно НЕГАЙНО викликати «швидку» і розпочинати реанімаційні заходи!

103 нагадує: для здорової людини укус комахи безпечний, але для алергиків та астматиків отрута комах може призвести до важких наслідків. Найбільш небезпечні укуси у голову, шию, грудну клітку, живіт. Це може призвести до набряку дихальних шляхів і смерті від задухи.

Якщо Вас або когось поряд ужалили комахи і Ви бачите раптові і сильні прояви алергії чи інтоксикації НЕГАЙНО викликайте «швидку», розстебніть на ній/ньому одяг, щоб стало легше дихати, покладіть на бік, в разі зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанімації.

Перша домедична допомога при укусах комах

  • Видаліть жало, якщо воно залишилося в шкірі.
  • Промийте місце укусу з водою та милом.
  • Покладіть холодний компрес на місце укусу
  • Прийміть антигістамінні препарати.
  • Пийте багато води або солодкого чаю.

ЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ МОЖЛИВО ТІЛЬКИ ПІСЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ ІЗ СВОЇМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ АБО ЛІКАРЕМ-АЛЕРГОЛОГОМ!

Якщо у вас хоча б раз була анафілаксія (сильна алергічна реакція) у відповідь на укуси, майте при собі готовий розчин адреналіну (епінефрину) дня ін'єкцій у шприц-ручці. Препарат продається вже готовим до застосування і залишається тільки вколоти у м’яз ноги. Адреналін має дію, яка протилежна дії гістаміну, — він розширює бронхи і звужує судини, тож відновлює дихання і тиск. На жаль, інших варіантів лікування анафілаксії в чутливих людей НЕМАЄ.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також