На благодійному фестивалі в Ужгороді збирали гроші на дрони для ЗС України (ВІДЕО)

32
0

27-28 квітня в Ужгородському замку відбувся благодійний фестиваль "Бельтайн — свято весняного буйноцвіту", на якому збирали гроші на купівлю дронів.

Як розповів Суспільному Закарпаття організатор заходу Василь Полажинець, участь у фестивалі взяли близько сорока крафтових виробників з усієї України. У майстеркласі "Воскова писанка" взяла участь вимушена переселенка з Одеси Вікторія Ачкасова.


"Це моя перша писанка, я вперше писанок тримаю. Це дуже класний досвід. Я вирішила спробувати цей майстерклас, тому що мені здається, що найавтентичніша українська техніка, яка може бути. Тобто, писанка — це наша культура, це база, таке спробувати – це дуже рідкісна нагода, щоб самому навчитися такої техніки", — розповідає Вікторія Ачкасова.

Організувала майстерклас з писанкарства на фестивалі викладачка Хустського багатопрофільного ліцею імені Івана Магули Олександра Пригара.

"Ми приїхали сюди, були запрошені на фестиваль, показати старе мистецтво — це писанковий розпис великодніх яєць гарячим воском на вогні. Все, як колись робили наші предки. Мета наша — популяризувати це мистецтво і цим самим ми зможемо допомогти для збору на ЗСУ гроші. Я бачу, що в нас гарно вдається, є багато бажаючих", — розповідає Олександра Пригара.

На майстерклас з гончарства прийшов Владислав. Чоловік проживає в Києві, в Ужгород приїхав вперше.

"Збираюся йти у військо, маю дату на курс молодого бійця. Перш ніж долучитися до війська, вирішив трохи помандрувати Україною і на цьому фестивалі мене зацікавило гончарство, як народне мистецтво, а фольклором я цікавлюся досить давно. Насправді ще мені дуже подобається бути на цьому фестивалі, де, по-перше, підтримують фінансово ЗСУ і також прививають людям любов до народного мистецтва", — ділиться враженнями Владислав.

"Ми зробили цей захід для підтримки 128-ї бригади, а також для підтримки спецпідрозділу ГУР. Ми збираємо на дрони, цим самим наближаємо нашу перемогу. Тому що якщо хто не служить той має працювати на забезпечення нашого війська, на підтримку нашого війська, щоб в них була і зброя, і обладнання", — розповідає співорганізатор заходу Василь Полажинець.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також