На будівлі Закарпатської ОВА замайорів кримськотатарський прапор

1423

На будівлі Закарпатської обласної військової адміністрації у середу, 26 лютого, вивісили прапор кримськотатарського народу.

"Це наш знак великої поваги та вдячності тисячам людей, які цього дня одинадцять років тому у Сімферополі вийшли на мітинг, щоб заявити: "Крим — це Україна". Вони виступили проти несправедливості, загарбницьких намірів Росії та спроб зламати нашу державу", — написав на своїй Facebook-сторінці голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Що відомо про День спротиву окупації Криму

26 лютого 2014 року в Сімферополі біля будівлі кримського парламенту зібралися тисячі людей з українськими та кримськотатарськими прапорами. У цей час у будівлі парламенту проросійські депутати готувалися голосувати за вихід Криму зі складу України та звернення до Росії щодо введення військ. Меджліс закликав кримських татар вийти та чинити спротив.

Уже наступного дня, 27 лютого, російські військові захопили Верховну Раду Криму та інші адміністративні будівлі. 3 березня 2014 року до вже захопленого парламенту Криму з одиночним пікетом вийшов кримський татарин Решат Аметов. Камери зафіксували, як його викрали так звані самооборонівці. 15 березня його тіло зі слідами катувань знайшли за 60 км від Сімферополя. Решат Аметов – перша цивільна жертва російської окупації Криму. Протягом березня в Криму проходили численні акції протесту.

У 2015-му почалися масові затримання кримських мусульман у так званій "справі Хізб ут-Тахрір". У відповідь у Криму з’явився партизанський рух. Кримчани продовжили боротьбу вже в підпіллі.

26 лютого в Україні вже п’ять років відзначають як День спротиву окупації Криму. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, з початку окупації в Криму ув’язнено 356 осіб, з них 222 — кримські татари.

Коментарі

Читайте також