На Хустщині 30 років грають у «Що? Де? Коли?»

5
0

На теренах Хустщини майже 30 років працює і успішно розвивається клуб інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?».

 

Чимало поколінь інтелектуалів пройшло через ці непрості випробування ерудиції та світосприйняття. Проте з року в рік зростає популярність цього улюбленого виду дозвілля як у дорослих, так і в допитливої учнівської молоді.

З 1993 року на базі Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор І.М. Станкович) працює інтелектуальний клуб «Ерудит», що збирає до гурту юних інтелектуалів, учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Хустського району.

Цій роботі приділяється значна увага адміністрації Центру, педагогів, керівників гуртків. Підростаюче покоління має можливість розкривати свій талант та здібності, вдало організовувати своє дозвілля та з користю для себе проводити вільний час.

У 2011-2012 н.р. в Хустському РЦНТТУМ відбулось 17 ігор «Що? Де? Коли?», серед яких зимова півфінальна та весняна фінальна ігри. Підготувала та провела всі ігри керівник клубу «Ерудит» – Т.Ю. Чолан. В іграх взяли участь команди 25 загальноосвітніх шкіл району І-ІІІ ступенів.

Робота інтелектуального клубу організована таким чином, що зі шкільних команд формуються 3 сектори. Щомісяця у кожному з секторів проводиться по одній грі «Що? Де? Коли?». У підсумку, за сумою одержаних балів, визначають 9 кращих команд для участі у фінальній грі. Склад фіналістів формують по 3 кращі команди із кожного сектора.

Школярі, які з завзяттям займаються у клубі «Ерудит», отримали як естетичне, моральне задоволення від ігор, так і матеріальну підтримку зі сторони відділу освіти Хустської райдержадміністрації, зокрема в особі начальника відділу освіти П.П. Русина. Справді, прагнення до знань та розвитку талановитих та ерудованих учнів нашого краю слід заохочувати та підтримувати, адже це підростає майбутня еліта, гордість Хустщини.

Фінальна гра «Що? Де? Коли?» складалась з 15 турів, що були у формі запитань, бліц-завдань та супербліцу. До супербліцу, під назвою «Знай і люби свій край!», увійшли запитання, які дали можливість виявити наскільки учні ерудовані та поінформовані щодо історичних цінностей краю та всесвітньовідомих пам’яток.

Боротьба інтелектуалів за перемогу та перехідний приз «Мудру сову» виявилась запеклою. Команди йшли пліч-о-пліч, проте достойними цього призу виявилась команда «Фортуна» Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., що виборола І місце. ІІ місце посіли учасники Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст. команда «Оскар», а ІІІ місце – у команда «Фаворит» Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст.

Директор ХРЦНТТУМ І.М. Станкович вручив переможцям та призерам грамоти відділу освіти Хустської РДА та цінні подарунки, а решта учасників фінальної гри були нагороджені грамотами Хустського РЦНТТУМ за активну участь в інтелектуальних іграх «Що? Де? Коли?».

Наступного навчального року двері клубу «Ерудит» Хустського РЦНТТУМ відкриті для всіх школярів, бажаючих перевірити свої сили в інтелектуальних поєдинках на іграх «Що? Де? Коли?». Пам’ятайте, для ерудованої людини не існує меж та кордонів.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також