На Хустщині взялися за облаштування комунальних зручностей у школах

18
0

У Нижньому Селищі відсвяткували дві події: 50-ти річчя школи та відкриття першого сільського біотуалету x0dx0a

Ініціаторами проекту біотуалету стали адміністрація школи, представники європейського кооперативу Лонго Май та відділ освіти Хустської РДА. Пілотний проект став можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Громадянського Форуму, відділу освіти Хустської РДА та Фонду Муніципальних ініціатив Києва.

Загальна вартість проекту - 300 тисяч гривень. Ще 50 тисяч передбачені на обслуговування туалету.

Більшість українських сіл неканалізовані, тож проблема туалетів для них є критичною. Продукти життєдіяльності людини потрапляють або у річки та потоки, або у відповідні септики. В обох випадках поверхневі та грунтові води забруднюються. При відсутності каналізації та очисних споруд противагою цим методам є біотуалет. Важливими перевагами якого є :

- покращення санітарно гігієнічних умов та практична відсутність запаху

- економія води, оскільки біотуалет - це сухий туалет, в якому майже не використовується вода,

- отримання якісного добрива, для сільськогосподарських цілей.

Відкриття біотуалету це тільки початок проекту, адже одна справа побудувати, а зовсім інша - навчити людей.

Як зазначила представник ГО "Екосфера" - це важливий виховний момент. Дуже добре що біотуалет почали використовувати саме в школі, адже надалі можна буде навчити людей використовувати індивідуальні очисні споруди в своїх будинках.

Будемо сподіватись що цей проект буде вдалим, адже в Нижньому Селищі вже є досвід в реалізації проектів. При співпраці школи та ГО "Закарпатська асоціація місцевого розвитку" вже організована робота компютерного класу підключеного до інтернету, організована позакласна робота школярів у центрі дозвілля Долина Хустець та започаткована традиція проведення фестивалю "Селиська Співанка".

Ольга Світлинець

"Правда Закарпаття"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також