
Саме з огляду на це, а також на історично значимі події, які проходять у ці дні у стольному Київ-граді, з нагоди відзначення сумної і трагічної дати — 25-річчя аварії на Чорнобильській АЕС, минулої середи керівники району Василь Щур та Іван Ярема, заступник голови РДА Микола Тимощук і заступник начальника УП та СЗН РДА Олександр Грига, начальник відділу охорони здоров’я...
...РДА Оксана Маршалик та головний спеціаліст УП та СЗН РДА по роботі з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (чорнобильцями) Олеся Хила провели нараду-зустріч з представниками районної громадської організації “Союз. Чорнобиль. Україна”, яку очолює Степан Бітлян.
Вступним словом її відкрив голова РДА Василь Щур, зазначивши, що краяни зі статусом чорнобильців завжди були, є і будуть у полі зору керівництва району. Навіть незважаючи на те, що Міжгірщина в цілому все ще потерпає під тягарем фінансово-економічної кризи. Тематично його виступ у цьому плані, опісля короткої оповідки про те, як і він ледь не поповнив лави ліквідаторів аварії на ЧАЕС — в останню мить військове командування направило його зовсім в інше місце, продовжив голова райради Іван Ярема. Дещо пізніше Микола Тимощук поінформував присутніх про світове значення обговорюваних проблем розвитку атомної енергетики, акумулювання коштів на добудову саркофага над руїнами атомного реактора, використання відпрацьованого ядерного палива тощо.
Так як нині на Міжгірщині мешкає 180 чорнобильців та три вдови ліквідаторів аварії на ЧАЕС, із них 2 особи — чорнобильці І категорії та 69 — ІІ, тож, звісно, одразу виникло і жваве обговорення нинішнього стану житлово-комунальних і побутових умов, якості медичного обслуговування, покращення добробуту цих горян. Зокрема, Степан Бітлян, а також рядові чорнобильці Василь Маркусь, Іван Дудаш та Сергій Антал у своїх виступах порушили питання щодо виділення путівок на санаторно-курортне лікування, ліків за пільговими цінами, впорядкування черговості на зубопротезування чорнобильців та покращення їх побутових умов.
Про останнє із сумними нотками в голосі говорила вдова чорнобильця І категорії, мати 9 дітей з Синевирської Поляни Марія Вегеш. А ось Сергій Антал звернувся до ініціаторів наради з проханням щодо працевлаштування. Тим паче, що він за фахом — дорожній майстер. Вичерпні відповіді на порушені чорнобильцями проблемні питання наразі дали Олеся Хила, Оксана Маршалик, Олександр Грига, Микола Тимощук, а Василь Щур та Іван Ярема наголосили на необхідності своєчасно і широко інформувати чорнобильців про можливості успішного розв’язання їх наболілих питань. Приміром, з впорядкування черговості на пільгове зубопротезування і тому подібне. З приводу цього зобов’язано керівників охорони здоров’я, УП та СЗН РДА і, зокрема, керівників ряду служб району визначити телефони “гарячої лінії”, які б забезпечували широку поінформованість серед чорнобильців щодо успішного розв’язання їх життєво важливих питань. Слід пам’ятати, що вони з нами в одному строю…