
Бібліотека — є тим самим соціальним інститутом, що надає можливості населенню користуватися інформацією і має забезпечувати доступ до знань.
Важливою складовою діяльності всіх бібліотек ЦБС залишається краєзнавча та народознавча пошукова робота, адже Міжгірський район багатий своєрідним фольклором та історією. І обов’язок бібліотечних працівників — довести ці народні скарби минувшини до сучасника та зберегти для майбутніх поколінь.
Бібліотекарі району працюють над покращенням бібліотечного середовища: від обслуговування до дизайну. Адже бібліотека в регіоні залишається чи не єдиною загальнодоступною культурною установою, яка прагне підтримувати атмосферу інтелектуальності, доброзичливості, потягу до пізнання, естетичної насолоди, саморозвитку кожної особистості.
Незважаючи на складності у фінансуванні, райдержадміністрація та районна рада Міжгір’я, відділ культури РДА опікуються бібліотечними закладами, виділяють кошти на передплату періодичних видань та підтримують життєдіяльність бібліотек. На даний час у районі працюють центральна районна бібліотека, РДБ ім. В.С. Гренджі-Донського, 29 бібліотечних установ у сільській місцевості.
Завдяки використанню маркетингового підходу до бібліотек надходять додаткові ресурси від громадських організацій, релігійних громад, письменників Міжгірщини, окремих громадян. У результаті акції “Подаруй бібліотеці книгу” до фондів ЦБС надійшло 273 нових видань. Відчутною була допомога від зарубіжної організації “new.era”, яка подарувала 256 примірників книг на суму 28 тисяч грн.
Спільними зусиллями та за участі громади бібліотечні працівники намагаються сформувати потужний потенціал для задоволення запитів сучасного користувача, зробити доброзичливу ауру для роботи з книгою. Особливо хотілося б відзначити в цьому напрямку роботу бібліотек-філій с.Репинне (О.І. Ленчур), Ізки (Л.І. Буряк), Лісковець (В.О. Тарчинець), В.Студений (М.В. Якубів), Сойми (Н.В. Бубич), Синевир (О.М. Стець), Негровець (Н.І. Савинець).
Цікаво і змістовно проводяться у бібліотеках ЦБС творчі акції, які розкривають утвердження державності України, національної символіки, здійснюють популяризацію літератури українських та світових письменників. До Дня соборності України було проведено комплекс заходів “Україно моя — я для тебе на світі живу”, куди увійшли тематичні вечори, літературні ранки та інформаційні години: “Та будуть сини України —щасливі!” (ЦРБ, В.Бистрий, Запереділля, Ізки), “Соборна мати — Україна — одна на всіх , як оберіг” (ДРБ), “Автор українського гімну — Павло Чубинський” (ЦРБ, Пилипець, В.Студений, Сойми), “За історичну правдивість”, “Повіки будь єдина, моя ти Україно!” (ЦРБ, ДРБ, К.Мерешор, Синевир, Репинне, Негровець та інші). Заслуговують на увагу літературно-музичні вечори.
Ведеться творча робота, що сприяє відродженню звичаїв, традицій та обрядів рідного краю, популяризується все, що пов’язане з сім’єю, педагогікою, родоводом та книгою. Свідченням цього є активна участь в обласному огляді-конкурсі “Краща сільська бібліотека року”, де призове місце здобула бібліотека-філія с.Негровець (Н.І. Савинець).
Знати свого читача, його запити, потреби — основна робота бібліотеки. Безумовно, реалії сьогодення не могли не вплинути на склад її користувачів. Помітно збільшилась студентська аудиторія. Сьогодні в бібліотеці можна зустріти не тільки традиційних читачів, які звертаються до друкованих документів, а й таких, які бажають одержати інформацію з мережі Інтернет.
Тісною є співпраця бібліотек із загальноосвітніми школами, музичною школою та медичним коледжем. Спільно з районним будинком культури працівники ЦРБ беруть активну участь у проведенні фольклорних свят та фестивалів.
У чудову осінню пору з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек хочеться привітати всю бібліотечну спільноту із професійним святом. Низький уклін ветеранам праці, які зараз на заслуженому відпочинку, а саме: М.В. Савинець, В.Я. Шемет, М.І. Макар, Х.М. Кіс, О.І. Беля, Г.І. Болехан, В.Ю. Дербак, В.В. Юрик, М.І. Чухрай, Г.І. Маркович, К.М. Болехан.