На митному посту “Ужгород" затримано вантажівку

10
0

з контрабандним начинням у вигляді преміксу

На митному посту “Ужгород”, що на українсько-словацькому кордоні, митниками спільно з працівниками управління СБУ в Закарпатській області затримано вантажівку з контрабандним начинням у вигляді преміксу на суму близько 2,3 млн.грн.

Водій, який переміщував вантаж через кордон, під час митного контролю пред’явив інспекторам товаросупровідні документи, в яких зазначався вантаж “фоносорб” (молекулярне сито для ізоляційних склопакетів) загальною вартістю майже 12 тис.дол.США. Однак згодом, коли митники провели більш ретельний огляд напівпричепу, розвантаживши увесь вантаж (вагою 20 тонн), і залучивши експерта з ветеринарної служби, з’ясувалося, що зазначений товар не відповідає дійсності. Насправді одна із угорських фірм відправляла транзитом через Україну до Росії “кормові мінеральні добавки для тварин”, вартість яких майже в 40 разів перевищує зазначену в документах і становить 309 тис.євро.

За словами заступника начальника Ужгородської митниці з правоохоронної діяльності Івана Бриндальського, на виявлений товар потрібні сертифікати якості (дозволи), що підтверджують його нешкідливість при переміщенні транзитом через Україну. В даному випадку відповідні документи у водія були відсутні. До речі, цей премікс складався із 126 різновидів мінеральних добавок, на кожен з яких потрібен дозвіл різних служб. Крім цього, російська фірма, до якої направлялася заявлена у документах міфічна суміш для склопакетів, повідомила, що не очікує зазначений вантаж.

Таким чином угорська фірма намагалася обвести кругом пальця митне законодавство відразу кількох країн, під виглядом дешевшого товару ввезти значно дорожчий без жодних товаросупровідних та дозвільних документів, аби зекономити при сплаті належних відрахувань при імпорті продукції. Відтак, складено протокол про порушення митних правил. Наразі вивчаються матеріали з метою порушення справи про контрабанду у великих розмірах, повідомила прес-секретар Ужгородської митниці Вікторія Сенгетовська.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також