На ремонт закарпатських доріг виділяють не більше 10% від потреби

8
1

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА заявив начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович, передає кореспондент УНН.

Звітуючи за підсумками будівельного сезону М.Попович зазначив, що за січень-вересень 2016 року в області виконано дорожніх робіт на 151 мільйон 500 тисяч гривень з майже 219 мільйонів гривень річних асигнувань.

“Натомість доводиться наголошувати на вкрай нераціональному надходженню коштів, адже суми, які випадають на сезони активних дорожно-будівельних робіт, значно менші, аніж ті, що виділяють на кінець року, коли роботи вже мають завершуватися”, — додав М.Попович.

Ще однією проблемою дорожньої галузі Закарпаття керівник облавтодору назвав відтік кадрів. Так, якщо у 2008 році штат підприємства нараховував 1777 співробітників, то у 2016 році їхня кількість скоротилася до 849 людей.

“Значна кількість працівників знайшла кращі умови оплати праці за кордоном, де заробітні плати фахівців дорожньої галузі у рази вищі, ніж в Україні”, — пояснив М. Попович.

Позитивними зрушеннями у вирішенні фінансових проблем в обслуговуванні автодоріг Закарпаття керівник обласної САД назвав створення в Україні Дорожнього фонду та можливе залучення у 2017 році Закарпатської області до експерименту щодо фінансування дорожньої інфраструктури за рахунок частки коштів з понадпланових надходжень. Нагадаємо, що минулого року Закарпаття до експериментальної програми не потрапило.

“Для нас це дуже важливо, з огляду на те, що третина вантажо-пасажирських потоків, що заходять в Україну з ЄС, їдуть саме через Закарпаття. Враховуючи складність побудови та ремонту доріг у гірських місцевостях та кількість мостів у регіоні (їхня протяжність у цілому складає 24 кілометри), автошляхи області потребують належного фінансування. Окрім того, розбудова інфраструктури дорожньої галузі — це запорука залучення інвесторів, зокрема зарубіжних”, — наголосив М.Попович.

Коментарі

5
555

Ще не надоїло експерементувати??? Хто поніс відповідальність за те, що потоки від акцизу спрямовували та спрямовують не за призначенням??? Проще закачати кошти на субсидії населення за останні три роки в три рази збідніло і далі із Закарпаття начинають знущатися.. Де наші Закарпатські нардепи??? чим зайєтеся? Вас не болить за Закарпаття? Дорожній фонд черговий лохотрон. Дороги закладені в акцизі ось туди і качайте акцизні кошти. А Закарпатцям треба задуматися над припиненням сплати податків Києву з усіх митниць і всього бізнесу хочаб квартал і підходи Київ змінить відразу.

Читайте також