На саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі Грузія підпише договір з ЄС, не боячись Росії

13
0

Через п'ять років після війни з Росією, Грузія готова проігнорувати інтереси свого північного сусіда, парафувавши угоду про зближення з Євросоюзом, пише Reuters.

Новий прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив про це через тиждень після того, як інша колишня радянська республіка - Україна - на тлі тиску Росії пригальмувала свої плани підписати політичну і торговельну угоду з ЄС.

Економіка 4,5-мільйонної Грузії набагато менша від української, проте має інтерес для Європи, куди через територію Грузії надходить каспійська нафта.

"Ми шкодуємо щодо рішення України, проте Україна і Грузія - це різні історії, оскільки ми набагато менше залежимо від Росії, ніж Україна", - сказав Гарібашвілі в інтерв'ю Рейтер.

"Росія може використовувати політичні та економічні важелі тиску на Грузію, але я не думаю, що це може бути серйозним".

Тбілісі парафує угоду з Євросоюзом 29 листопада на саміті ЄС у Вільнюсі і сподівається підписати цю угоду до вересня майбутнього року.

"Я думаю, що в довгостроковій перспективі вирішення політичних проблем між нашими країнами входить в інтереси Росії", - сказав глава грузинського уряду.

При цьому він сказав: "Двадцять відсотків нашої території окуповано, і Росія вже визнала незалежність Абхазії і так званої Південної Осетії. Що ще вони можуть зробити?"

Росія розірвала дипломатичні відносини з Грузією після п'ятиденної війни в серпні 2008-го, коли її війська видавили грузинські сили з Абхазії і Південної Осетії, які проголосили незалежність. За два роки до цього Москва ввела заборону на імпорт грузинських вин і мінеральних вод.

Новий уряд під керівництвом мільярдера Бідзіни Іванішвілі, сформований після перемоги його опозиційного блоку на виборах в жовтні минулого року, що завершило правління команди реформаторів під керівництвом колишнього президента Михайла Саакашвілі, домігся того, що РФ цього року відкрила свій ринок для грузинської продукції.

Іванішвілі пішов з посади прем'єр-міністра після президентських виборів у жовтні поточного року, на яких перемогу здобув кандидат від його блоку. Своїм наступником він назвав близького соратника і екс-главу МВС у його кабінеті Гарібашвілі.

Уряду Гарібашвілі доведеться переконати західних інвесторів Грузії, що влада не переслідує своїх опонентів за політичною ознакою.

Десятки колишніх високопоставлених бюрократів з оточення Саакашвілі, включаючи колишнього прем'єр-міністра Вано Мерабішвілі, були заарештовані протягом цього року за звинуваченнями у перевищенні посадових повноважень, корупції, незаконному позбавленні волі та отриманні особистої інформації громадян та інші правопорушення.

Адміністрація США і ЄС закликали опонентів у Грузії співпрацювати і відкинути політичну складову з початого новим урядом кримінального переслідування осіб з колишнього керівництва. Влада заперечує політичне підґрунтя і обіцяє неупереджений суд.

"Вано Мерабішвілі і Юлія Тимошенко - це абсолютно різні історії", - сказав Гарібашвілі, відкидаючи можливі паралелі зі справою колишнього прем'єр-міністра України, яка перебуває в ув'язненні за звинуваченням у корупції.

"У деяких наших європейських партнерів можуть бути питання, але ми зробимо все для того, щоб цей судовий розгляд (проти Мерабішвілі) був чесним і прозорим".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також