Як повідомляє медичний портал «Лікар.інфо», більше половини населення (25 млн. українців) страждають серцево-судинними захворюваннями, з них третина населення країни (15 млн.) - гіпертонією.
Показник смертності від серцевих хвороб в Україні сягає 64% і є чи не найвищим у світі (для порівняння європейський показник - 27%). Щорічно в країні реєструється майже 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100 - 120 тис. інсультів, понад 3500 вроджених вад серця. У той же час Україні в 15 разів відстає від Європи за кількістю кардіологічних центрів на тисячу чоловік.
Кількість онкологічних хворих за останні 10 років зросла на 25%, і захворюваність продовжує зростати на 2,6 - 3% на рік. У жінок найпоширеніший діагноз - рак молочної залози. З 900 тис. зареєстрованих хворих у половини - 3-я чи 4-я стадія захворювання. Кожен другий-третій онкохворий в Україні помирає в перший рік хвороби, що в 2 - 10 разів перевершує показники розвинених країн.
У той же час кожен двадцятий пацієнт зі встановленим діагнозом «рак» відмовляються від лікування через відсутність коштів і ще більше число людей, що підозрюють у себе цю страшну хворобу, бояться йти до лікаря.
В Україну офіційно зареєстровано 1 млн. хворих на цукровий діабет. Ще близько 2 мільйонів людей мають приховану форму захворювання, яке в будь-який момент може викликати у пацієнта кому.
Такі цифри можуть шокувати кого завгодно, тільки не наших співвітчизників. За даними Київського міжнародного інституту соціології, який досліджував ставлення українців до свого здоров'я: з 1000 опитаних 88% мають ті чи інші ускладнення зі здоров'ям, але тільки 29% жителів великих міст сприймають це як проблему. Воістину, Україна - країна екстремального ставлення до здоров'я.