
Будівництво приватних будинків або багатоповерхівок, промислових, комерційних та господарчих споруд передбачає використання різних видів металопрокату. Він призначається для виконання практичних та декоративних функцій. Завдяки йому створюється або підсилюється конструкція будови, формується та укріплюється фундамент.
Найпоширенішим у використанні металопрокатом є арматура. Вона має вигляд стрижнів, для виготовлення яких застосовують гарячекатану сталь. За фактурою поверхні арматура буває гладкою або ребристою. До переваг металевої арматури слід віднести:
- Стійкість до значних навантажень динамічного та статичного характеру;
- Міцність, надійність та довговічність;
- Електропровідність, що сприяє прискореному прогріву бетонних конструкцій за умови низьких температурних показників;
- Можливість зварювати стрижні з метою отримання каркасної сітки.
При виборі арматури слід звернути уваги на низку її характеристик. До них відносяться:
- Форма виробу. Розподіл стрижнів на гладкі та ребристі є загальним. Рифлена арматура має різноманіття видів та різні ознаки поверхні, котрі в свою чергу впливають на її експлуатаційні параметри. Саме ребристі вироби мають найвищий рівень зчеплення з бетоном.
- Якість сировини. Від складу матеріла залежить міцність та надійність продукції, стійкість до корозії та механічних пошкоджень, схильність до процесу зварювання. Арматуру виробляють з різних марок сталі. У сплав додають легуючі компоненти. Вони оптимізують фізичні та хімічні властивості сталі.
- Діаметр продукції. Розмір стрижня суттєво впливає на його стійкість до навантажень, а також адгезійні властивості відносно зчеплення з цементними розчинами. Гладкий профіль діаметром 6-8 мм здебільшого використовують у якості монтажного. Стрижні, що мають ребристу поверхню, діаметром від 10 мм і вище працюють на згинання.
- Сфера використання. Комерційні компанії та виробничі підприємства, муніципальні служби та приватні власники купують металопрокат з метою будівництва капітальних споруд. Значним попитом користується як будівельна, так і промислова арматура, що поділяється на стрижневу та дротову. Використовується вона у різних сферах. Завдяки їй створюються плити перекриття, фундаментні блоки та палі. Вона незамінна під час зведення монолітно-каркасних споруд.
- Умови зберігання. Їм має приділятися особлива увага. Порушення правил зберігання може призвести до зниження експлуатаційних властивостей арматури. У цьому випадку використовувати її на будівництві неможна, оскільки пошкоджені стрижні зменшать несучу здатність будівлі. Не слід залишати придбану арматуру просто неба чи на відкритих майданчиках. Важливо забезпечити їй надійний захист від впливу атмосферних явищ (дощ, сніг, град, перепад температури, тощо), які здатні призвести до корозії металу або механічних ушкоджень поверхні стрижнів.
Металлобаза КТ-Сталь пропонує великий асортимент продукції, без якої не обійтися під час зведення капітальних чи тимчасових будівель. До уваги споживачів профільні труби, двотаври, арматура та багато іншого. З повним переліком позицій можна ознайомитися на сайті або для зручності використання завантажити прайс лист з актуальними цінами.
При виникненні питань стосовно обсягу залишків на складі певної продукції, вибору профільного прокату з урахуванням умов експлуатації, тощо, слід звернутися до онлайн-менеджерів. У свій робочий час вони нададуть вичерпну інформацію. Власний сучасний автопарк дозволяє компанії оперативно виконувати адресну доставку замовленого товару.