На Ужгородщині медики рятували молоду жінку, у якої сталась внутрішня кровотеча

67
3

Виклик швидкої допомоги поступив близько 01:00 години ночі з села Тисаашвань, 27-річна жінка блює кров’ю, втрачає свідомість.

Молода жінка, близько 40 кг ваги, у непритомному стані, лежала на ліжку в калюжі крові, пише КНП "Закарпатський центр екстреної меддопомоги".

"Гіповолемічний шок, тиск 40/10, пульс 202. За оцінкою медиків втрата крові понад третину від загального об’єму… Підозра на кровотечу з варикозно розширених вен стравоходу. Родичі розповіли, що жінка лікується вже з 22 років…", - розповідають медики.

Бригада № 300, лікар Іван Грига, фельдшер Тетяна Тимощук, водій Балаж Шимон, миттєво провели всі належні заходи для стабілізації стану пацієнтки, підключили інфузійно медпрепарати та розчини і негайно транспортували до Ужгородської міської лікарні. Зараз жінка перебуває в реанімаційному відділені медзакладу.

103 нагадує про ознаки внутрішньої кровотечі та першу допомогу при цьому життєзагрожуючому стані:

Ознаками будь-якого типу внутрішньої кровотечі на ранніх стадіях є:

  • швидко наростаюча загальна слабкість;
  • запаморочення, втома, сонливість;
  • потемніння в очах, шум у вухах;
  • на вигляд хворий блідий, може бути холодний піт;
  • дихання поверхневе, прискорене, спрага;
  • збільшення частоти пульсу і зниження артеріального тиску.

У залежності від локалізації внутрішньої кровотечі, можуть приєднуватись її явні ознаки (наприклад, блювота у вигляді «кавової гущі» – при шлунково-кишковій кровотечі, кровохаркання – при легеневій кровотечі, розширення зіниці на стороні крововиливу – при внутрішньочерепному крововиливі тощо).

Однак, слід пам’ятати, що хронічна внутрішня кровотеча легкого ступеня важкості часом може взагалі не супроводжуватися будь-якими симптомами. Несвоєчасне виявлення внутрішньої кровотечі може призводити до небезпечних і навіть трагічних наслідків.

Внутрішні кровотечі більш серйозних ступенів важкості супроводжуються значним падінням артеріального тиску, прискоренням пульсу, збільшенням частоти дихання, маренням, сплутаністю або відсутністю свідомості, на тілі виступає липкий холодний піт. У важких випадках виникає шок і, навіть, кома.

Якщо ви виявили ознаки внутрішньої кровотечі НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ШВИДКУ!

Що потрібно робити, поки не прибула швидка?

Перша допомога при внутрішній кровотечі залежить від того, в яку порожнину тіла виливається кров. У разі кровохаркання є підозра на легеневу кровотечу, в цьому випадку слід надати хворому положення напівсидячи. В інших випадках необхідно його укласти на рівну поверхню. На груди або живіт покласти щось холодне (лід, сніг, пляшку з холодною водою тощо). Послабити одяг і в жодному разі не давати пити чи їсти.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Д
Дідо

Най Бог поможе,обо уйшла з того... Неборачка...

Б
Біднота

Бідні люди. Лікування і ліки дуже дорогі. Одна надія - приїде швидка і завезе до лікарні. Може допоможуть. Дай Боже сил і одужання цій дитині... Страшний світ, коли без грошей нікуди.

Т
Троцкій

Бідна жінка. Аби вижила...

Читайте також