На Виноградівщині відкрито дитячий будинок сімейного типу

5
0

це вже п’ятий у районі

Жвавим гомоном і дитячим сміхом наповнився великий дім на околиці Виноградова, де цієї п’ятниці голова облдержадміністрації Олег Гаваші відкрив ще один дитячий будинок сімейного типу. Віднині тут господарюватиме сім’я Томащуків.
Марія та Василь Томащуки стали батьками одразу для п’ятьох діток, які волею долі досі не знали, що таке родина. Тепер ці діти зростатимуть в сім’ї, оточені материнською і батьківською любов’ю і турботою.
Умови, які створені в цьому будинку, – дійсно чудові. Саму будівлю придбала для сім’ї релігійна організація, меблі подарував відомий оператор мобільного зв’язку «Київстар GSM», а на облаштування подвір’я та інше необхідне облдержадміністрація та Виноградівська райдержадміністрація виділили понад 100 тисяч гривень. Крім того, за кошти, зібрані під час проведення в області благодійної акції “Кожній дитині – родину!”, для цього дитбудинку придбано станцію біоочистки вартістю 35,4 тисячі гривень. А в день відкриття голова облдержадміністрації подарував сім’ї килими та чудову бібліотеку.
Як зазначив Олег Гаваші, обласна влада надає виняткового значення вирішенню питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині у звичайних дитячих будинках створені непогані умови, але якими б чудовими не були ці умови, вони ніколи не замінять тепло родинного дому. Тому такого значення надають у нас створенню дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Закарпаття – серед лідерів в Україні щодо цього. А в масштабах нашої області попереду – саме Виноградівщина: тут у п’ятьох дитбудинках сімейного типу та чотирьох прийомних сім’ях виховується 37 дітей.
Загалом в Закарпатській області у 24 таких дитбудинках та 18 прийомних сім’ях виховується 181 дитина. Для порівняння: за 10 попередніх років в області  створено  17 дитячих будинків сімейного типу та 5 прийомних сімей; влаштовано 100 дітей.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також