На Закарпатті назвали кандидатів-"двійників": безхатько Брензович, машиніст Андріїв, футболіст Ковач

10
1

Наразі на закарпатському виборчому окрузі №73 (з центром у місті Виноградів), згідно з сайтом ЦВК, на виборах до Верховної Ради України зареєстровано 9 кандидатів. Саме на цьому окрузі почали випробувати призабуту вже в області технологію висування так званих "двійників".

Першим з них став кандидат Брензович Василь Іванович, безробітний з села Люта Великоберезнянського, повний тезка відомого закарпатського політика, народного депутата, голови партії угорців України "КМКС". Його зареєстрували в ЦВК 18 червня.

Як з'ясували журналісти безробітний кандидат практично не мешкає з родиною і має не надто добру репутацію серед односельців. Сусіди розповіли, що бачили як за ним приїхали на джипі невідомі люди, приодягнули і кудись повезли...

19 червня на окрузі №73 був зареєстрований інший "двійник" - однофамілець колишнього народного депутата та екс-голови ГО «КМКС» Міклоша Ковача – не надто відомий широкому загалу – Ковач Микола Людвігович – 1980 року народження, уродженець села Боржава, Берегівського району. Відомо про нього лише, що також є безробітним, колишнім гравцем ФК "Боржава".

Слід нагадати, що на окрузі №73 у 2002 році проти кандидата у народні депутати Міклоша (Миколи) Ковача вже використали аналогічну технологію. Його двійник зумів відтягнути аж 8,04% (приблизно 7000) голосів, тоді як для перемоги екс-нардепу не вистачило всього близько 400 голосів. Потім на чотирьох дільницях, де Міклош Ковач отримав найбільше голосів, вибори були визнані недійсними, також за допомогою брудних технологій. Після перерахунку голосів переміг його опонент Іштван Гайдош з відривом усього 0,33%.

Цікаво, що на нинішніх виборах до Верховної Ради Міклош Ковач не балотується взагалі. Тому в КМКС вважають, що таким чином хтось хоче використати його ім’я аби відтягнути голоси від діючого голови цієї громадської організації Василя Брензовича.

На окрузі №68 натомість також зареєстровані кандидати з однаковими прізвищами. Зокрема Андріїв Андрій Євстахович, член партії "Відродження, приватний підприємець, проживає в м. Ужгород, та Андріїв Іван Михайлович, пенсіонер, безпартійний, з міста Мукачево. Окрім них фігурує ще Андрєєв Ігор Геннадійович, машиніст земснаряду, мешканець м. Суми. При цьому власне Андрій Андріїв – є депутатом Закарпатської обласної ради, рідним братом міського голови Ужгорода Богдана Андріїва.

В тому числі на окрузі №70 постановою ЦВК від 21 червня відмовлено у реєстрації кандидату Балозі Івану Івановичу.

"Найімовірніше, що мова йде про повного тезку кандидата від «Єдиного центру», тому й закралася така технічна помилка", – коментують ситуацію в Громадянській мережі ОПОРА.

На інших закарпатських виборчих округах двійників поки що не спостерігається.

Кому вигідно запускати на виборах таку брудну технологію? Ймовірно опонентам, які таким чином планують віддтягнути певну кількість голосів на власну користь. Однак довести це в судовому порядку та скасувати реєстрацію "двійника" в ЦВК практично неможливо.

За неофіційними даними деякі "двійники" отримують за згоду брати участь у виборах суми від 50 тисяч гривень.

Коментарі

СС
СуперМен СуперМен

Ці два хлопці кандидати від медведчука на виборах по Сваляві та виноградові,ці два хлопці висунули двійників Брензовичу та Балога Івану Робіть висновки виборці про порядність цих дрогобецький і поляк

Читайте також