Всього, за даними дослідження «IT Research Ukraine 2023: Адаптивність та стійкість під час війни», в області живуть та працюють близько 3000 IT-фахівців.
Такі дані оприлюднили згідно дослідження Львівського IT-кластера. Також, у Закарпатті представлено 37 компаній.
"За останні два роки кількість IT-фахівців, які переїхали разом з родинами до західних регіонів України, зросла на 24%. Загалом в Україні зареєстровано 307 тисяч фахівців, що на 22 тисячі більше, ніж рік тому. За даними НБУ, IT-галузь зберігає лідерство з експорту послуг – з показником 41%. Також показовим є економічний ефект: один айтівець, який працює, створює майже 3 робочі місця в суміжних сферах", - йдеться у дослідженні.
IT-фахівці активно допомагають українським захисникам. Багато хто з айтівців бере участь у волонтерських проєктах, розробляє відповідне програмне забезпечення, а інші активно донатять. Згідно з дослідженням, 95% фахівців щомісяця перераховують донати, середній розмір яких становить близько 10 тисяч гривень.
"На Закарпатті активно працює ІТ-кластер, члени якого розвивають міжнародні зв’язки," - каже регіональний директор найбільшої ІТ-компанії EPAM Сергій Гаращук. – "Наприкінці січня ми відвідували Будапешт, щоб підписати меморандум про співпрацю з місцевою ІТ Асоціацією. Нам потрібно більше доносити інформацію до світової бізнес-спільноти та демонструвати стійкість українців!"
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!