На Закарпатті `розбився` літак

7
0

із 25 пасажирами

      Саме такий тактичний задум відпрацьовувався службами життєзабезпечення Закарпаття під час проведення спільних навчань з ліквідації умовної надзвичайної ситуації. Метою проведення заходів було відпрацювання тактики гасіння пожеж на повітряних суднах, а також взаємодія служб життєзабезпечення з службами аеропорту. 

      Згідно сценарію навчань повітряне судно АН-24, що здійснювало рейс «Львів-Ужгород» з 25 пасажирами на борту, через несправності було змушене здійснити аварійну посадку. За попередньою інформацією в літака загорівся один з двигунів. Щоб забезпечити приземлення літака адміністрація аеропорту повідомила всі необхідні служби. Першими за тривожним викликом до злітної смуги прибули пожежні розрахунки летовища, а згодом до місця почали прибувати автомобілі рятувальників, міліції та медиків. 

        Аби випробувати готовність всіх служб до дій за призначенням у сценарій під час навчань постійно вносилися зміни. Саме тому черговий Західного регіонально-координаційного центру повідомив, що літак який вже наближався до аеропорту, раптово зник з радарів, а востаннє його «бачили» приблизно за 10 км від Ужгороду. 

        Щоб віднайти місце падіння літака в небо піднявся гелікоптер державного авіаційного підприємства «Карпати авіа», який почав обстежувати околиці Ужгорода та найближчих населених пунктів. За кілька хвилин пілоти пошуково-рятувальної групи повідомили, що ними «знайдено» місце авіакатастрофи, який «впав» поблизу села Невицьке. 

        Не гаючи часу, до місця аварії вирушила колона автомобілів служб життєзабезпечення. Прибувши до місця, зону аварії було оточено працівниками правоохоронних органів. Пожежні розрахунки приступили до гасіння умовної пожежі, а рятувальникам Закарпатського гірського пошуково-рятувального загону та Закарпатського зведеного загону постійної готовності вдалося «витягти» з під уламків літака двох пасажирів. Їх негайно було транспортовано у безпечне місце, де їм було надано кваліфіковану медичну допомогу. 

        Як зазначив заступник начальника закарпатських рятувальників Сергій Крицький, проведення цих навчань продиктована реаліями сьогодення, адже авіакатастрофи можуть статися будь-де і будь-коли: «Ми повинні бути готовими до виконання завдань із гасінням пожеж на авіатранспорті та надання допомоги потерпілим. До того ж було перевірено злагодженість у роботі всіх служб життєзабезпечення, в першу чергу дії керівників по організації роботи з ліквідації надзвичайної ситуації, та відповідно, безпосередніх виконавців тих складних завдань, з якими необхідно впоратись. Всього у ліквідації умовної авіакатастрофи залучалося 23 одиниці техніки та 134 чоловік служб життєзабезпечення, серед яких 10 автомобілів та 54 чоловіки особового складу пожежно-рятувальних підрозділів», повідомили в Центрі пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також