На Закарпатті викрили шахрайську схему

7
0

видурювання грошей

Під один і сім десятих відсотка річних одна із фінустанов обіцяла видачу грошей на придбання будь-якого товару.

Коли ж перші внески були сплачені, представники фірми з області зникли.

63-річний Володимир Миколайович вирішив купити нову автівку. На очі потрапила реклама. Одна із фірм пропонувала кредит усього за одну цілу і сім десятих відсотка річних на п’ятнадцять років.

У місцевій газеті директорка філії розхвалювала вигідні умови придбання будь-якого товару. Пенсіонер після зустрічі із представником установи повірив, що його мрія досяжна.

Володимир Ільков, ошуканий пенсіонер: «Людина така грамотна, солідна жіночка, одягом, опрятна собою, шо я лиш думав, що це лише нормальні люди».

Володимиру Миколайовичу пообіцяли, якщо він сплатить десять відсотків від вартості авта - а це п’ять тисяч гривень, то отримає бажану суму кредиту на його придбання.

Володимир Ільков, ошуканий пенсіонер: «Однак я сплатив сім тисяч гривень, і ніякої перспективи немає. А самі - керівництво і інструктора цієї філії, пропали, і закрили офіс. Нікого ніхто не повідомляв».

Офіс фірми-шахрая розташовувався в Ужгороді. Сусіди кажуть - орендарі працювали десь протягом трьох місяців, а потім раптово зникли.

Правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом шахрайства. Ошуканих закарпатців вони нараховують сотнями. Суми сплачені ними таким подібним фірмам вимірюються мільйонами гривень.

Іван Гульпа, начальник УДСБЕЗ УМВСУ у Закарпатській області: «В даному випадку ми маємо схему вдало підготовлену юридично і підготовлених людей-консультантів, які володіють спеціальними навиками ведення бесіди і формування у особи, наприклад, враження вигідності укладення різноманітних угод».

Міліціонери кажуть - Володимиру Миколайовичу уважніше треба було читати умови договору, там ніде не йдеться про видачу кредиту, якщо клієнт сплатить десять відсотків від суми. Там були лише обіцянки, документально не закріплені.

Усім іншим радять не вірити низьким відсоткам й запитувати у фірми ліцензію на видачу кредитів. А їх в Україні можуть давати лише банки та кредитні спілки.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також