Щонайменше раз на три дні на кордонах фіксують спроби контрабанди наркотичних речовин. Від початку року митники викрили вже 51 такий факт. Наркотики намагалися провезти у вантажівках, мотоциклах та особистих речах.
Як повідомили у Закарпатській митниці, протягом п’яти місяців з незаконного обігу вилучили 2405 таблеток, 620 капсул, 8 ампул наркотичних і психотропних препаратів, а також понад 25 літрів прекурсорів.
Для виявлення заборонених речовин митники використовують мобільні скануючі системи, які дозволяють знаходити приховані препарати навіть у важкодоступних місцях транспортних засобів. Також до перевірок активно залучають службових собак.
Зокрема, завдяки службовому собаці у водія вантажівки з гуманітарною допомогою виявили майже 600 капсул медичних препаратів із вмістом наркотичного засобу трамадол. В іншому випадку під сидінням мотоцикла, який прямував із Чехії в Україну, знайшли згорток із канабісом. Ще один факт зафіксували під час перевірки громадянина Угорщини, у наплічній сумці якого виявили амфетамін.
Крім того, у вантажівці, що перевозила запасні частини для цивільного гвинтокрила, митники виявили хімічний розчинник із вмістом ацетону, який належить до прекурсорів, переміщення яких через кордон суворо обмежене.
Також працівники митниці запобігли незаконному ввезенню партії медичного препарату з діючою речовиною псевдоефедрин. За даними відомства, громадянка України перевозила його з Туреччини з метою подальшого комерційного збуту на території країни.
Фото на обкладинці ілюстративне.