
з початку року вже затримали 15 груп нелегалів
У Берегівському районі Закарпатської області на околиці села Астея 15 серпня працівники міліції затримали двох нелегальних мігрантів - громадян Ісламської Держави Афганістан.
Іноземців передано прикордонникам.
За 7 місяців 2009 року на Закарпатті порушено 17 кримінальних справ за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Цього року тут затримали 15 груп нелегальних мігрантів. Попалися і два організатори цього злочинного бізнесу та 14 їхніх посібників і перевізників.
Якщо раніше нелегали намагалися перетнути переважно українсько-словацький кордон, то тепер прямують в Угорщину та пробують торувати шлях навіть через Румунію. Почастішали затримання громадян Молдови.Крім того, задокументовано діяльність організованого злочинного угруповання, яке займалося переправленням нелегальних мігрантів з Афганістану. До криміналу притягаються організатор (громадянин Афганістану, який мешкає в Україні), перевізники та переправники "живого товару" через кордон - загалом 7 осіб.
Як стверджують правоохоронці, потік нелегальної міграції збільшується. Пояснюють це погіршенням політичної, економічної та демографічної ситуації в країнах Південно-Східної Азії. Найбільшими постачальниками нелегальних мігрантів на сьогодні є Пакистан, Афганістан, Індія, Бангладеш. Недавно затримали громадян Монголії. Також активізувалися нелегали з країн Центральної Африки, які штурмують не тільки кордони Іспанії, Італії чи Греції, а й наші. Щоб потрапити у країни Європи, їм доводиться проходити довгий шлях. Спочатку вони на цілком законних підставах потрапляють в Росію, користуючись безвізовим режимом, що існує у багатьох країнах з нашими сусідами. Потім уже з території Росії різні ділки нелегально переправляють іноземців на територію України, далі шлях, як правило, пролягає на Закарпаття. Тут уже приєднуються до справи місцеві організатори бізнесу з "живим товаром". Вони добре відають про всі нюанси законодавства. Наприклад, якщо іноземний кордон перетнула сім’я з дітьми, то нелегалам надають тимчасовий притулок, тобто їх не повертають на територію України. Або якщо нелегалів затримали далі, ніж за 50 кілометрів від кодону, на них також не розповсюджується вимоги про репатріацію.