Над Ужгородським аеропортом здіймається "механічна бджілка" (ФОТО)

15
1

На території ужгородського аеропорту часом можна помітити мініатюрний вертоліт. З вигляду це - одномісний прототип гелікоптера. Насправді цей транспортний засіб має іншу конструкцію, інший принцип польоту і називається «автожиром».

Власник «автожира» – Михайло Бляшин, уповноважений представник німецької компанії Autogyro GmbH в Україні, Росії, Словаччині і Молдові, а також перший приватний пілот в Україні, що отримав допуск до польотів на «автожирах». Навчався літати на гірокоптерах у Німеччині. Як розповів пан Михайло, німецький завод, представником якого він є, продає «автожири» у 38 країн світу. Модель, яка літає в Ужгороді (MTOsport), коштує близько 55 тисяч євро.

В Україні, розповів пан Михайло, на житомирському аеродромі “Смакова” є школа, де навчають і видають свідоцтва пілота літака, а далі перенавчають на тип “автожир”. Для отримання свідоцтва пілота необхідно мати досвід польотів в обсязі 40 годин. Пізніше - ще 10 годин навчань для переходу на тип «автожир». Навчання для отримання свідоцтва пілота «автожира» коштує, в середньому, 10 тисяч доларів.

«Автожири» (їх ще називають гіропланами та гірокоптерами) вважаються найбезпечнішими конструкціями літальних апаратів. Цей автожир (на фото) - єдиний у Закарпатті і один з перших приватних «автожирів» в Україні моделі MTOsport. В Україні є кілька «автожирів», проте саморобних. А ця конструкція – заводська.

Основною відмінністю між гелікоптерами і «автожирами» є те, що несучий гвинт гіроплана обертається не мотором, а потоком повітря, що набігає під час польоту. Вертолітний несучий гвинт використовується, щоб змусити повітря йти вниз, утримуючи корпус при його обертанні. Тому має бути вітер або ж літальний апарат повинен рухатися вперед, щоб утримувати обертання лопатей. При втраті швидкості «автожир» починає знижуватися. У разі відмови мотора він не падає, а планерує.

За економічністю «автожири» перевершують гелікоптери. Базові «автожири» літають зі швидкістю до 185 км/год. (рекорд 207,7 км/год.), витрата пального - 15 л/год. за швидкості 140 км/год. Таким чином, швидкістю та економічністю гірокоптер нагадує автомобіль, з тією перевагою, що не застрягає в заторах.

Коментарі

Д
Дмитро

Про автожир Михайла детальніше на його сайті: www.auto-gyro.com.ua

Читайте також