Надбавка 20% бюджетникам глибинки, сприятиме відродженню села

3
0

вважає начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар

Для цього необхідно запровадити Єдину тарифну сітку у повному обсязі. Перехід до її другого і третього етапу призведе до збільшення заробітної плати працівників бюджетних установ на 58%. Відтак у середньому на такий же відсоток виросте грошове забезпечення та заробітна плата й інших працівників, зокрема військовослужбовців, правоохоронців, науковців, — йдеться в одній із соціальних ініціатив Президента.
У вівторок, 4 вересня, про рівень оплати праці бюджетників області розповідав начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар.
Перший етап Єдиної тарифної сітки був запроваджений ще у вересні 2005 року, проте суттєво зросла заробітна плата працівників бюджетних установ лише після запровадження її другого етапу, тобто з червня цього року, — повідомив Петро Данилович. Для цього, за його словами, місцевим бюджетам області збільшили фінансовий ресурс у сумі 101,8 тисяч гривень, а також передбачено 86,2 млн. грн. додаткової дотації з держбюджету. Ще торік середня заробітна плата освітян при І етапі Єдиної тарифної сітки з урахуванням 25-відсоткової надбавки за роботу в гірських населених пунктах становила 878 гривень, то цьогоріч після запровадження другого етапу — 1317 гривень, а із введенням третього середня заробітна плата освітян із врахуванням 25-відсоткової надбавки за роботу у гірських населених пунктах сягне 1896 гривень. Щодо середньої заробітної плати лікарів, то при І етапі вона становила 910 гривень з урахуванням 25% надбавки „гірських”, після запровадження ІІ етапу – 1342 грн., при введенні ІІІ етапу ЄТС середня заробітна плата лікарів з урахуванням цієї 25-відсоткової надбавки становитиме 1910 гривень. Реалізація ініціативи Президента України щодо встановлення надбавки до посадового окладу в розмірі 20% бюджетникам, що працюють у глибинці, сприятиме відродженню села, — переконаний Петро Лазар.
За його словами, для забезпечення оплати праці згідно з третім етапом Єдиної тарифної сітки необхідні додаткові асигнування місцевим бюджетам із державного у сумі 126,5 млн.грн. Аби встановити розмір мінімальної заробітної плати не менше 500 гривень, додатково необхідно 105,3 млн. гривень. Кошти на запровадження ЄТС у повному обсязі та встановлення мінімальної заробітної плати не менше 500 гривень є і в державному, і в місцевих бюджетах. Область працює над наповненням місцевих бюджетів. Лише за І півріччя цього року маємо понад 42 мільйона гривень перевиконання.
Крім оплати праці, частину цих коштів спрямували на капітальні видатки, — повідомив начальник головного фінансового управління Закарпатського облдержадміністрації. — Маємо ряд пропозицій щодо збільшення дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема за рахунок запровадження і закріплення за ними податку на нерухомість, розмежування відрахувань податку на прибуток підприємств порівну між держбюджетом і місцевими тощо. На жаль, їх не підтримує Кабмін, як і пропозицію щодо стимулювання органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування нарощувати дохідну базу. До 2005 року діяла постанова Кабміну, згідно з якою частина коштів від перевиконання дохідної частини державного бюджету залишалася на місцях як додаткова дотація. Нині цей механізм не діє, хоча у законі про бюджет є відповідна стаття, — підкреслив Петро Лазар.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також