Нам допомагають звідусіль

11
0

З початку року область отримала гуманітраної допомоги на суму 6,5 мільйонів гривень

За інформацією комісії з питань гуманітарної допомоги облдержадміністрації з початку року рішенням Урядової Комісії гуманітарною допомогою визнано 102 вантажі загальною вагою 1080 тонн. Крім того, гуманітарною допомогою визнано 6 транспортних одиниць, в т.ч. 4 легкові автомобілі для інвалідів, які стоять на черзі на отримання транспорту та 150000 євро для будівництва гуртожитку Перечинської школи-інтернату для дітей-сиріт благодійним фондом “Фонд Фреда в Україні”.

 Умовна вартість всіх гуманітарних надходжень за цей час становить майже 6,5 млн.грн, що на 18 відс. більше ніж минулоріч.

Найбільше за обсягом допомоги надійшло з Королівства Нідерланди (514 т – 47% до загального об’єму та 1 валютна сума), Німеччини (184 т – 17% та 1 легковий автомобіль для інваліда), Швейцарії (59 т), Угорщини (56 т), Чехії (54 т та 3 легкові автомобілі для інвалідів), Італії (50 т). Загалом краянам надсилали допомогу з 14 країн.

Найактивніше по залученню гуманітарної допомоги в область себе проявили її отримувачі в містах Ужгород, Мукачево, Берегово, Ужгородському, Тячівському, Мукачівському районах. Сюди надійшло близько 80 % загальних обсягів гуманітарних вантажів.        

В області вже склалася відповідна практика в підходах до використання гуманітарної допомоги. Йдеться про її цілеспрямоване використання, активна участь у розв`язанні соціальних проблем. З початку цього року, зокрема, найчастіше її набувачами були заклади освіти (загальноосвітні школи, школи-інтернати, дитячі садочки) - у 230 випадках, в 63 – установи охорони здоров’я, в 50 – громадські організації, що опікуються інвалідами, дітьми-сиротами, вуличними дітьми, а також установи  соціального захисту (інтернатні заклади, територіальні центри) – в 17 випадках та ін.

Серед товарів гуманітарної допомоги, яка надавалася зазначеним організаціям, були твердий і м’який інвентар, вироби медичного призначення, в т.ч. інвалідні коляски, інші засоби пересування для інвалідів, продукти харчування, миючі засоби тощо.

Найбільш ініціативними і активними в наданні допомоги цим організаціям залишаються благодійні фонди “Східно-Європейська місія”, “Арменхелп”, “Дім милосердя”, Відділення Міжнародного благодійного фонду `Доркас Ейд Інтернешенел Закарпаття`, християнська місія “Промінь на Сході”, громада АСД м.Виноградова та ін.

Благодійні, релігійні організації – отримувачі гуманітарної допомоги за рахунок гуманітарних надходжень продовжують працювати над вдосконаленням організованих форм участі у розв’язанні соціальних проблем області.

Традиційно благодійні, релігійні та громадські організації беруть участь в організації харчування одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, дітей з неблагополучних сімей, готуються до літнього відпочинку та оздоровлення дітей. На ці цілі також спрямовується частина вантажів і благодійних надходжень.

В цьому році виникли певні проблемні питання, з якими звертались отримувачі області до комісії. Насамперед, піднімалося питання щодо сплати антидемпінгового мита по конкретних видах товару у складі гуманітарної допомоги в зоні діяльності Виноградівської митниці (митні пости в м.Берегово та м.Хуст). По конкретному випадку розмитнення частини вантажу благодійного фонду `Східно-Європейська місія` (м.Берегово) питання вирішилось в робочому порядку, але вцілому питання про справляння антидемпінгового мита залишилося відкритим.

Ще одним ускладненням в роботі з вантажами в цьому році стало набрання чинності з 01.03.2009 наказу Держмитслужби від 16.12.08 № 1414 `Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби`: про виключення пункту 13 Інструкції про першочергове спрощене декларування гуманітарних вантажів. Тепер процедура декларування триває набагато довше і вимагає більшої кваліфікації. Власними силами отримувач не в змозі задекларувати складний збірний вантаж, а організації-декларанти будуть відмовлятися безкоштовно здійснювати декларування за новим порядком, повідомило Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також