Націоналізація ПриватБанку: обіцянки Порошенка, Гройсмана та Гонтаревої

10
0

Відсьогодні ПАТ "Приватбанк" переходить у стовідсоткову державну власність.

Про це ще вчора за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони України було повідомлено прес-службою Кабінету Міністрів України.

Тим часом, перші особи держави обіцяють вкладникам, клієнтам та співробітникам "ПриватБанку" стабільний плавний перехід у державну властіть, без втрат та ризиків для кожного з них. 

Петро Порошенко гарантує вкладникам від імені держави недоторканість їхніх грошей. 

- Опосередковано від стану справ в цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні – настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний. Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення – його переходу в cтопроцентну державну власність. Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей, - інформує прес-служба глави держави. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пов'язує перехід "ПриватБанку" до власності держави задля підтримки стабільності національної валюти та захисту інтересів українців. 

- Ми прийняли це рішення, керуючись перш за все тим, щоби забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян України... Гроші клієнтів банку відтепер переходять під 100% гарантії держави. Нацбанк у цей період підтримає стабільність національної валюти і має для цього абсолютно усі належні інструменти... Ми прийняли важливе рішення, яке дозволило захистити інтереси українських громадян і в подальшому будемо керуватись тільки тим, щоб українці відчували, що держава здатна захистити їхні інтереси., - додає прем'єр. 

Глава українського Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що акціонери "ПриватБанку" не виконали програму докапіталізації, тому у НБУ вирішли його терміново націоналізувати. 

- Дотримання законодавства, нормативів та планів капіталізації є принциповим для стійкого розвитку банків та фінансової стабільності країни. Акціонери не виконали програму докапіталізації, тому Національний банк України, зважаючи на системну важливість банку, ініціював входження держави у капітал банку, – заявила Валерія Гонтарева. 

Тим часом онлайн-сервіси банку, зокрема система "Приват24", вже перейшли у власність держави.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також