Після того, як партія «Слуга народу» набирає абсолютну більшість у парламенті в мережі почали обговорювати потенційного прем’єр міністра.
Отримавши коаліційну більшість «Слуга народу» може не опиратися на інші партії і цілком впевнено будувати команду під себе. Вже було анонсовано, що Прем’єр міністром України буде та людина, яка ніколи не займала цей пост раніше, а це означає, що Юлії Володимирівні потрібно почекати.
«Українська правда» називає декількох претендентів на цей пост, але запевняють, що це лише думка редакції і цей шорт-лист може бути ширшим, або іншим. Одним із претендентів називають Владислава Равкошана. Равкошан є заступником виконавчого директора від України у МВФ У 2014-2016 роках він працював заступником голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, але перед тим, як почалася процедура націоналізації Приватбанку, він пішов із НБУ.
Другим кандидатом є Андрій Коболєв. Колись Коболєв працював консультантом з питань управління в українському підрозділі міжнародної консалтингової та аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC). Там він спеціалізувався на питаннях стратегічного управління і корпоративних перетворень.
З 2002 по 2010 рік працював на різних посадах у "Нафтогазі", після чого пішов в інвестиційний бізнес. Ще під час роботи у "Нафтогазі" Коболєв познайомився з Юрієм Вітренком – сином Наталії Вітренко.
Разом вони створили інвестиційно-банківську групу AYA Capital, в якій Коболєв займався реструктуризацією кредитної заборгованості та реорганізацією корпоративної структури великих підприємств і холдингів.
З 2014 року працює керівником НАК "Нафтогаз". За його керівництва "Нафтогазу" вдалося виграти Стокгольмський арбітраж щодо газових контрактів у "Газпрома", відмовитися від покупок газу у Росії та реформувати систему корпоративного управління компанії.
Під час президентської кампанії Олександра Данилюка називали потенційним міністром закордонних справ. Однак після перемоги Зеленського президент призначив його секретарем РНБО.
У 90-х Данилюк починав кар'єру як брокер в українській компанії TEKT, згодом став керівником департаменту інвестиційного банкінгу в "Альфа Капітал".
У 2006 – 2010 роках він керував інвестиційним фондом Rurik Investment в Лондоні і Люксембурзі.
На держслужбі секретар РНБО з 2005 року. Свого часу Данилюк працював радником екс-прем'єра Єханурова, потім екс-президента Януковича, в 2015 році він був заступником голови АП. А з 2016 до літа 2018-го Данилюк очолював міністерство фінансів в уряді Гройсмана, з яким довго конфліктував.
Станом на зараз головним претендентом на посаду прем'єр-міністра називають Олексія Гончарука, заступника керівника Офісу президента з економічних питань.
"Олексій дуже структурно мислить, у нього чудове вміння маніпулювати і продавати себе. Щодо інших – він спраглий до результату. Наприклад, ви з ним домовилися про щось ввечері, зранку він запитуватиме тебе, чим ти займаєшся", – описує Гончарука один із його старих знайомих, який не захотів, щоб його ім'я згадували у тексті.
За освітою Гончарук юрист, працював керуючим партнером в одній з юридичних фірм. У 2014 році балотувався у народні депутати під №1 списку партії "Сила людей", яка тоді набрала 0,1% голосів.
Згодом Гончарук був позаштатним радником скандального міністра екології Ігоря Шевченка, якого запам'ятали як людину, що літала на одному чартері з олігархом Олександром Онищенком. Далі нинішній заступник глави ОПУ працював радником першого віце-прем'єра Степана Кубіва. З 2015 року Гончарук очолив офіс ефективного реагування BRDO, який фінансує Європейський Союз.