
у мукачівській лікарні
Три місяці тому вагітну Фатіму Адан поблизу українського кордону з Угорщиною затримали прикордонники. Тепер разом із сином її посилено охороняють і утримують у тимчасовому таборі для жінок-нелегалок. Дитяче ліжко подарували мукачівські медики. Одяг, їжу та усі необхідні для немовляти речі приносять благодійники. Долю матері-африканки й дитини вирішуватимуть у міграційній службі. Їм або нададуть статус біженців, або вишлють із території України.
Жіноче щастя у неволі прийшло до 28-річної нелегальної мігрантки із Сомалі. У мукачівській лікарні Фатіма Адан народила сина Хусейна вагою чотири кілограми двісті грамів. Медики спілкувалися з чорношкірою породіллею мовою жестів - на емоції вона не скупиться. Подивитися на африканця Хусейна в ізоляторі приходили майже усі працівники лікарні.
Валерій Огородник, завідувач пологового відділення Мукачівської районної лікарні: `Різні країни, різні інфекції і другі такі причини, через які ми маємо ізолювати від основної маси жінок, які у нас народжують. У нас зараз знаходиться 60 жінок. Але умови тут нормальні. Вона не ущемилася ні в чому, улибається`.
З лікарні екзотичну породіллю забирали прикордонники. Разом із сином сомалійку поселили в ізоляторі для жінок-нелегалок. З перших хвилин життя маленький Хусейн опинився під пильною вартою охоронців.
Едуард Стеблюк, прес-секретар Мукачівського прикордонного загону: `Була їй виділена окрема кімната, щоб вона себе почувала спокійно із дитиною. І наші працівниці, прикордонниці тоже допомагають їй`.
Фатіма Адан уже має дворічну доньку, яка залишилася з батьком у Сомалі. Стати матір`ю вдруге жінка планувала у Німеччині. Та поблизу українсько-угорського кордону три місяці тому її затримали. Тепер доля Фатіми та Хусейна у руках міграційної служби. Жінка звернулася із проханням визнати її із сином біженцями. Втім, цього статусу за останні роки не отримав ще жоден сомалієць.
Микола Товт, начальник відділу міграційної служби в Закарпатській області: `За сенсом конвенції 51 року по біженцям і закону України не підпадають під це визначення біженця. Оскільки відсутня ознака індивідуального переслідування людини за національну, расову, етнічну належність, релігійні, політичні переконання або належність до певної соціальної групи`.
Процедура надання статусу біженця може тривати кілька років. Наразі Фатімою та Хусейном опікуються благодійники. Вони приносять їм одяг, їжу та всі необхідні речі. Коли ж хлопчика побачить батько – невідомо.