Незвичний музей на Виноградівщині: Культура волохів у побутових речах (ФОТО)

8
0

На Закарпатті у селі Новоселиця Виноградівського району діє етнографічний музей. Його було відкрито у далекому 1989 році в приміщенні фари, де до того проживали священики села.

Він знаходить навпроти ще однієї цікавої пам’ятки цього села - Успенської церкви. Музей має у своєму арсеналі 4 відділи, а тобто 4 кімнати, де є різні за тематикою експонати. Речі, що знаходяться там зв’язані з культурою волохів.

У першому приміщенні продемонстровано вишивку і ткацтво, а саме — жіноче та чоловіче вбрання, веретено, взуття, що носили люди у цій місцевості.

Друге приміщення дає змогу відчути місцевий колорит завдяки побутовим речам. Тут можна побачити праски, кухонне начиння, прикраси.

У третій кімнаті увазі туристів презентовано знаряддя праці, що використовували селяни для роботи у полі та городі. Саме в цій кімнаті можна також побачити, як село виглядало в давнину, бо ж є світлини цієї місцевості.

Світлиця—остання кімната цього міні-музею Новоселиці. У ній знаходиться стіл, стільці, ліжко, різноманітний одяг та навіть прикрашені рушниками образи святих.

Всі експонати, що знаходяться у музеї зібрані завдяки місцевим жителям села. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також