
Зручний та продуктивний переносний комп'ютер — чудовий помічник у роботі та дозвіллі. Сучасний ринок пропонує безліч моделей у різних цінових категоріях. Однак якщо бюджет невеликий, але хочеться отримати лептоп з високими технічними характеристиками, варто подумати про покупку вживаного пристрою.
Вигідно купити ноутбук б/у можна як у приватних продавців, так і у магазинах електроніки, які працюють за системою trade-in. В останньому випадку можна бути впевненим, що лептоп добре перевірений фахівцями та не засмутить раптовими поломками. Натомість з приватними продавцями можна добре поторгуватися, тому покупка стане ще привабливішою.
У чому вигода покупки б/в лептопа
Вживаний ноутбук — гарне рішення в умовах обмеженого бюджету. Такі моделі часто купують для тимчасового користування або у випадках, коли хочеться отримати кращий функціонал за менші гроші.
Новий ноутбук коштує як мінімум на 30% дорожче, навіть якщо з моменту покупки минуло лише 1–2 роки. Ще старіші моделі зазвичай вдається придбати зі знижкою не менше як 50%. Доклавши трохи зусиль, можна знайти вживаний ноутбук, який все ще перебуває на гарантії. Коштуватиме він значно менше, а про можливі неполадки перейматися не доведеться.
Купуючи б/в ноутбук, можна бути впевненим, що в ньому відсутній заводський брак, адже за час експлуатації колишній власник напевно б це помітив. Однак покупка «з рук» — завжди лотерея, тому варто уважно оглядати й тестувати уподобану техніку.
На що зважати під час купівля вживаного ноутбука
Огляд слід розпочинати із зовнішнього вигляду. Невеликі подряпини та потертості на вживаних ноутбуках — явище нормальне, хоч і свідчить про невисоку акуратність колишнього господаря. А ось наявність глибоких відколів та тріщин має насторожити. Ймовірно, техніка неодноразово падала або вдарялася, що напевне позначилося на її стані.
Вигорілий відтінок корпусу — наслідок частого використання техніки на вулиці або біля вікна. Попадання прямих сонячних променів могло призвести до перегріву, тож про це варто замислитись. Заміна оплавлених плат — задоволення недешеве, тому краще пошукати інший ноутбук, з яким поводилися більш дбайливо.
Перевірити працездатність вживаної техніки нескладно. Можна скористатися спеціальною програмою, записаною на флешку. Цілком підійде AIDA64 або її аналоги, що надають дані по ключовим вузлам ноутбука, як-от:
- процесор;
- жорсткий диск;
- відеокарта;
- навантаження на вентилятор та систему охолодження;
- гучність та якість звуку;
- параметри екрана.
Якщо продавець відмовляється від такої перевірки, сміливо вирушайте шукати інший варіант. А якщо на «залізі» ви не розумієтесь, візьміть на зустріч друга, який знає, що означають цифри на екрані.
Не поспішайте віддавати гроші: протестуйте ноутбук якийсь час, аби оцінити зручність клавіатури, тачпада, загальну швидкість роботи, ступінь нагрівання та можливості батареї. Все це важливі чинники, які можуть вплинути на працездатність пристрою.