Новий тренд - перепелині ферми в Мукачево: як розводити перепелів?

110
0

Ви, напевно, також помітили, скільки компаній пропонує послугу «Ферма під ключ». Також дедалі більше людей починає дбати про своє здоров’я, а тому питання виробництва відповідної продукції набирає актуальності.

Перепілки — одні з найменших свійських птахів. Це робить можливим їхнє вирощування на невеликій території — навіть у саду на задньому дворі. Цей вид відомий не тільки своїм корисним, ніжним м’ясом, але й поживними, смачними яйцями. Поки що в Мукачево не так багато ферм, і за бажання у вас є всі шанси зайняти цю перспективну нішу для бізнесу.

Усе більше й більше людей вирішують почати розводити перепелів — у тому числі й невеликих, дворових. У випадку з цим видом, цінними є як м’ясо, так і яйця. Головне для раціону — якісний комбікорм для перепілок. Комерційне розведення перепілок для отримання яєць менш популярне через нижчу рентабельність. Однак у невеликих фермерських господарствах і садах на задньому дворі він добре працює.

Коли перепілки починають розмножуватися?

Це відбувається досить швидко, уже у віці приблизно 6 тижнів. Упродовж наступних шести місяців вони забезпечують від 5 до 8 яєць на тиждень. Потім продуктивність перепелів знижується, тому найбільш вигідними стають великі заводчики — з особинами, обчислюються тисячами. За своє життя один птах може виробити до 300 яєць.

Варто пам’ятати, що перепелині яйця дуже корисні — у них міститься в кілька разів більше заліза і вітамінів групи B, ніж у курячих яйцях, і багато інших мікроелементів. Вони низькокалорійні і є джерелом корисного білка.

Вони також можуть допомогти в лікуванні деяких захворювань, особливо пов’язаних із функціонуванням нервової системи та алергією. Перепелині яйця також мають дуже декоративну шкаралупу, забарвлення якої багато в чому залежить від раціону птахів. Як довго перепела відкладають яйця? Зазвичай приблизно до 10–12 місяців. Після цього птахи зазвичай йдуть на м’ясо.

Розведення перепелів у домашніх умовах — основна інформація

Розведення перепелів у домашніх умовах не є складним завданням. Отже, розпочати вести бізнес у Мукачево ви можете прямо на своїй ділянці. Вони, зазвичай, не дуже вимогливі птахи. Крім того, завдяки своїм розмірам, їм не потрібно багато місця. Їх можна розводити в клітках, але вольєри, безумовно, більш зручні. Щоби птахи відчували себе добре, не хворіли та несли якомога більше яєць, у них має бути доступ до природного світла і свіжого повітря.

Варто забезпечити їм як можливість вільного пересування, так і укриття, де вони можуть сховатися в разі несприятливих погодних умов. Вони не люблять мороз, вітер і занадто сильне сонце, тому вольєр або загін для перепелів має бути накритий. Також варто подбати про регулювання температури — якщо вона опускається нижче 17°C, птахи перестають відкладати яйця. З цієї причини розведення перепелів у вольєрі може бути дещо менш ефективним.

Вирощування перепелів у клітках може бути більш ефективним, але, зазвичай, менш комфортним для тварин. Клітки встановлюються одна на іншу в кілька ярусів. У них має бути злегка похила підлога, якою яйця можуть скочуватися в спеціальне корито. Це значно полегшує збір яєць, і вони не контактують із фекаліями.

Вирощування перепелів на відкритому повітрі

Якщо ви забезпечите птахам доступ до свіжого повітря й сонячного світла, вони обов’язково дадуть вам багато здорових яєць. Вирощування перепелів на відкритому повітрі можливе — потрібно тільки побудувати для них просторий вольєр і забезпечити укриття від холоду або вітру.

Як розводити перепелів для отримання яєць — годування

Перепелів можна годувати готовими кормами, які продаються в спеціалізованих магазинах. Не годуйте перепелів кормом для курей, бо в ньому неправильне співвідношення поживних речовин. Дорослих птахів варто годувати сумішшю, що забезпечує орієнтовно 2800 ккал на кг, що включає 20?% протеїну, 1?% лізину і 0,44?% метіоніну. Курчатам (у віці 1–7 днів) потрібна більш поживна суміш (приблизно 3000 ккал і 28?% білка), оскільки вони рухливі та мають швидкий обмін речовин. Молоді перепела (у віці до 28 днів) також мають отримувати корм із підвищеною енергомісткістю (в ідеалі 2900 ккал/кг та орієнтовно 24?% протеїну).

Вивчайте тему та використовуйте нові можливості на повну. У Мукачево є потенціал для того, аби заробляти не тільки туризмом.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також