Новий вид раку загрожує засмагальникам

20
0

Любителі позасмагати ризикують захворіти небезпечним видом раку.

 

Ультрафіолет, як від прямих сонячних променів, так і від солярію може викликати меланому. Разом із засмагою українці можуть отримати рак шкіри і його небезпечний різновид - меланому В Україні дуже часто почали діагностувати небезпечний вид раку – меланому.
 
ЇЇ жертвами ризикують стати любителі позасмагати і ті, у кого багато родимок. За даними Національного канцер-реєстра, який веде облік онкохворих в країні, сьогодні офіційно зареєстровано майже 23 тисячі хворих меланомою. Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів та косметологів називають ще більш шокуючі цифри, пише Фокус.
 
Так, вибірково провівши обстеження 4576 українців, у 187 людей було виявлено рак шкіри, а меланому у 61 пацієнта. "Така тенденція востаннє спостерігалася після Чорнобильської катастрофи", - говорить головний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус. За його словами, такий різкий сплеск захворюваності викликаний тим, що багато людей останнім часом почали їздити в екзотичні країни і отримувати велику дозу ультрафіолету. "Найчастіше меланома розвивають з пігментних клітин – тих самих родимок, рідше з бородавок. Їх переродженню у злоякісне утворення може підсобити вплив сонця", - додає Літус.
 
Водночас він заспокоїв, що від меланоми не помирають, однак, якщо її своєчасно не видалити, вона дає метастази, вражає інші органи і викликає ускладнення. Головний лікар Інституту дерматології і косметології Ольга Богомолець говорить, що меланома може дати метастази вже через півроку після утворення. За її словами усе залежить від імунної системи людини, тому потрібно діяти на упередження і одразу після виявлення раку шкіри розпочинати лікування.
 
Медики також застерігають, що ультрафіолет, яким люди опромінюються в соляріях ще шкідливіших за прямі сонячні промені. "У людей, які починають ходити в солярій до 30 років, ризик захворюваності на рак різко підвищується до 75%", - уточнює Літус. Зазначимо, з 2009 року ВООЗ взагалі не рекомендує використовувати солярії у косметичних цілях. У деяких країнах прислухалися до цієї рекомендації і, наприклад, в Бразилії штучна засмаги дозволена лише у вигляді лікувальної процедури. Окрім ультрафіолету меланому можуть викликати також родимки.
 
Якщо вони неправильної форми і час від часі збільшуються чи червоніють – їх слід показувати медикам, а також проходити обстеження в клініці раз на 6-12 місяців протягом всього життя. Олена Богомолець наголошує, що ризик переродження злоякісної родимки у злоякісну пухлину існує, коли її постійно піддають ультрафіолетному впливу. Щоб запобігти меланомі та раку шкіри взгалі, медики радять уникати сонця з 10-ї ранку до 16-ї години. 
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також