Компанія CH Outdoors (КНР) з'явилася на світовому і українському ринку кілька років тому з однією-єдиною моделлю ножа.
Запропонувавши купити ніж CH 3504 Skull з клинком з порошкової сталі СРМS35VN і титановим руків'ям із зображенням черепа, виробник не прогадав.
Покупцям припали до душі високу якість металу і робочі характеристики ножа, стильний дизайн і оптимальна вартість. З огляду на це фірма розширила свій асортимент, і тепер в Україні можна придбати приблизно півтора десятка різноманітних моделей CH Outdoors.
Чим приваблива продукція бренду
Фахівці вважають назву Outdoors не зовсім виправданим. Здебільшого виробник випускає не тільки заміські (як вони позиціонуються), а міські ножі. Зрозуміло, їх можна взяти з собою на дачу або відпочинок, але для експлуатації чисто по призначенню (для решти краще захопити з собою пилку і сокиру).
Це не применшує достойних якостей ножів CH, до яких відносяться:
- акуратне заводське виконання. Для клинків використовуються хороші стали (CPM S35VN, D2 і ін.), Для ручок - якісний, не низькопробний титан, карбон, алюміній, сталь та інші матеріали. Нові ножі відразу ж добре ріжуть, акуратно виглядають, знаходяться в щільній надійній упаковці. Як правило, претензій до якості збірки не виникає;
- хороші робочі властивості. Клинки не мають диспропорцій та люфтів, оброблені зі знанням справи, добре справляються з різкою продуктів, тканин, мотузок, рубкою дрібних гілок. В осьовому гвинті у всіх моделей передбачений підшипник, тому клинки відкриваються і закриваються плавно, без труднощів. Самі ножі виглядають дорожче своєї вартості, зазвичай фахівці порівнюють їх з продукцією відомих брендів;
- оптимальний ціновий діапазон. Хоча зразки від CH Outdoors не назвеш бюджетними, все ж стоять вони щонайменше на 400-500 гривень дешевше, ніж аналоги більш розкручених марок. Наприклад, популярна модель СН 3002 зі сталі марки D2 обійдеться в 750 гривень. Сьогодні можна сміливо говорити про клієнтоорієнтованість виробника і прагнення задовольнити наявний попит.
Умовно всі пропоновані на ринку ножі бренду можна поділити на два цінові сегменти:
- Бюджетний. Для клинків характерно використання сталей D2 і AUS-8. Руків'я виготовляють з титанового сплаву або склотекстоліту G-10. Модельний ряд недорогих продуктів CH по дизайну практично повторює дорожчі ножі, різниця лише в використанні бюджетних матеріалів і ціною готового виробу.
- Преміум-лінійка. У цьому сегменті для клинків використовуються порошкові стали CPM S35VN і S30V, що відносяться до топових матеріалів. Рідше зустрічаються сталі 154CM і AUS-10 (варто зазначити, що більшість китайських виробників ці метали взагалі не використовують). Руків'я ножів преміум-класу частіше роблять з високоякісного титану.
Це не завжди дешеві ножі, але в порівнянні з багатьма іменитими марками, цілком реальні для українського покупця.