Нижче плінтуса: угорське видання змонтувало відеофейк про сотні тіл військових біля кордону

15
5

Проорбанівське угорське видання Metropol в унісон з іншими "зручними" для влади ЗМІ розмістило нещодавно шокуючий репортаж про неймовірну кількість тіл військових, яких нібито ховають від рідних у вагонах-холодильниках на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною.

Брудніше фейк неможливо вигадати. Але угорці вигадали...

Утім видання пішло ще далі: змонтували відеоролик, де нібито використані нібито документальне відео із Закарпаття. Посилаються на арабське телебачення Al Jazeera, які й опублікувало кадри подібного вагону. Однак при цьому не зазначили, що це відео опубліковано 9 травня 2022 року. І на ньому тіла російських військових.

"На кадрах видно фрагменти уніформи, схожої на російську, а також видно лейбл бронежилета російського виробництва", - зазначає видання Хартія-97.

Спростували фейк і на проекті StopFake.org:

"Щодо публікації угорського видання Metropol про нібито «сотні тіл українських військових» у рефрижераторах біля угорського кордону, то й це повідомлення викликає великі сумніви. Насамперед джерелом цієї інформації, як і в попередніх випадках, є неназвана особа («Metropol отримав шокуючу інформацію», – пише видання). Окрім цього, публікація була проілюстрована фотографією одного з рефрижераторів із тілами у білих мішках. Втім, як вдалося встановити, цю фотографію було взято із сюжету телеканалу Al Jazeera, який показав вагон-рефрижератор із тілами загиблих російських військових в Україні.

Крім того, у публікації Metropol стверджується, що йдеться про тіла військових із «розгромленої під Соледаром» 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Інформацію про «розгром» цієї бригади напередодні поширювали у так званих Z-каналах Telegram. Згідно з аналізом військового аналітика Тома Купера, напередодні російського наступу відбулася ротація – 128-му бригаду замінили на окремі підрозділи 46-ї десантно-штурмової бригади. Саме цю ротацію російська пропаганда представила своїй аудиторії як «розгром» української бригади під Соледаром".

Виникає питання: яке чергове дно наступного разу проб'ють ЗМІ, підпорядковані Віктору Орбану та компанії, у матеріалах про Україну?


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

У
Ужгород

орбан+сійярто=Два Бозмека

НГ
но гат

ганьба мадярам довго ще буде... Як і ми мали януковоща, так і у них дурбанко. Але улічаться, як і ми

П
Питання

А чому Посольство України в Угорщині від імені України не подасть заяву до поліції Угорщини про вчинення злочину (накшталт за розпалювання національної ворожнечі) цим телеканалом і паралельно не подасть цивільний позов на суму яка змусить збанкрутіти цей недоЗМІ? Якщо не робити активних дій і не давати відсіч вже відкритим нападам на Україну з боку Уряду Орбана, то безкарність буде породжувати ще більш зухвалі дії. Вони, як і їх родичі росіяни бояться лише сили.

.
.....

Люди говорят таку фразу Дибілізм. Тепер можна замінити це слово на Орбанізм. Смисл той же.

*
*****

Бісові орбанята!..

Читайте також