Одеським крадіям, що грабували літніх людей на Закарпатті "світить" 15 років ув'язнення

5
0

Слідчим управлінням закарпатської міліції під процесуальним керівництвом прокуратури Закарпатської області закінчено розслідування й передано до суду кримінальне провадження щодо затриманої правоохоронцями банди з Одеси.

П′ятеро уродженців Одеської й Миколаївської областей в жовтні 2014 року сколотили банду й грабували беззахисних пенсіонерів у трьох районах Закарпатської й чотирьох – Львівської областей. Попалися бандити закарпатським правоохоронцям у березні 2015 р.

По справі проходять аж 22 потерпілі – беззахисні літні люди, яких бандити жорстоко катували й відбирали останні, зібрані стариками «на смерть» гроші. Загальна сума заподіяних нападниками матеріальних збитків сягнула понад 473 тисячі гривень.

Приїхавши в жовтні минулого року на Закарпаття з Одеської області, бандити діяли під виглядом продавців дешевих товарів. Їздили старенькою «шісткою» по селах і пропонували літнім селянам дешеву тюль, одяг і т.д. Бувало, віддавали довірливій бабусі чи дідусю товар за копійки, лише б зайти в хату й подивитися, що там є цінного. А вночі, одягнувши на голови маски, негідники лізли з ножами й фомками в дім і відбирали все, що є цінне. Таким чином в одній хаті бандити забрали від стареньких аж 160 тисяч гривень, які ті складали все своє життя…

«Гастролери» встигли скоїти 5 розбійних нападів у Хустському, Тячівському й Воловецькому районах, ще 10 – в селах Турківського, Сколівського, Старосамбірського й Дрогобицького районів сусідньої Львівської області.

Затримали ж невловимих бандитів працівники карного розшуку закарпатської міліції. Підозру в міліціонерів викликала шумна юрба смаглявих вихідців із Одеської області, які приїхали кількома родинами на Закарпаття буцімто продавати по селах різне лахміття. Жили смаглявці разом із дітьми й дружинами в орендованому будинку в Міжгірському районі.

Викрити бандитів допоміг його величність випадок. Коли опери зайшли у двір перевірити документи підозрілих поселенців, то побачили на подвір′ї і в самому будинку… розкидані дітьми обгортки від цукерків. Такі ж цукерки бандити забрали від самотніх пенсіонерів під час чергового розбійного нападу…

За скоєння розбійних нападів міліціонери затримали 5 уродженців Одеської та Миколаївської областей віком 25-42 роки. Верховодив у банді 42-річний Микола, він же й ділив награбоване між подільниками. Возив бандитів на своїй «шістці» інший Микола. Наймолодший учасник банди – 25-річний Іван. Усі мають багатодітні родини.  

Справу розслідував ст. слідчий в особливо важливих справах слідчого управління закарпатської міліції капітан Василь Безега. Процесуальне керівництво здійснювала прокуратура Закарпатської області. На даний час розслідування вже завершено, й справу передано з обвинувальним висновком у суд.

За скоєння розбійного нападу, вчиненого організованою групою (ч.4 ст.187 Кримінального кодексу України) одеським бандитам загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирішуватиме ж їхню подальшу долю суд, повідомляють у СЗГ УМВС України в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також