Серед вимог Угорщини є визнання всього Закарпаття "традиційно угорським"

12244 39

Серед 11 вимог Угорщини стосовно захисту прав національних меншин ключовим каменем спотикання є визначення в Україні місць з особливим рівнем гарантії прав угорців.

Як йдеться у статті "ЄвроПравди", в якій наводяться всі угорські вимоги, ця норма є й у чинному законодавстві України: йдеться про міста і села "зі значною кількістю" представників меншини (від 15%) та з "традиційним" проживанням меншини (від 10% протягом останніх 100 років).

Однак Будапешту цього виявилось замало, і там почали вимагати автоматично визнати "традиційно угорськими" усі населені пункти Закарпаття, навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили.

В Угорщині посилаються на те, що загалом у Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців складала понад 10%.

Крім того, в уряді Орбана вимагають скасування норми про 10% у принципі: тобто якщо хоч скількись жило традиційно – то це "угорська" територія.

Також Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним.

Від Угорщини категорично звучить вимога про те, щоби використовувати лише перепис 2001 року попри те, що відтоді кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі.

Ключовим є те, що в уряді Орбана прямо називають цей блок визначальним для всього комплексу з 11 вимог.

Причиною цього є те, що в Орбана бачать, що частка угорського населення на Закарпатті впала нижче 10%. Нині Будапешт побачив шанс використати історичну можливість і шантажем змусити Україну повернути їм "угорськість".

Нагадаємо, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка очолює українську делегацію на переговорах про вступ із Європейським Союзом, підтвердила готовність України виконати 11 вимог Угорщини стосовно захисту прав національних меншин.

Коментарі

A
a/o

Десятиліттями не було проблем ні з угорцями, ні з угорською мовою, ні з угорською освітою. Їх навіть за радянських часів не було. Тоді офіційний Київ – дуже правильно – націлився на євроінтеграцію. Що він зробив не правильно: почав інтеграцію з урізання прав меншин. Я ще розумію, що російське культурне «завоювання» треба було зупинити, але вже не розумію, навіщо треба було дражнити болгар, румунів чи угорців. Представники жодного народу ніколи не завдавали жодного лиха Україні.

Л
Лев

Чи всі етнічні меншини у Європі мають подібні права? Чим більше йти на поступки Орбану ,тим більші апетити у нього. Так скоро Закарпаття буде угорським автономним округом.А апетити в Угорщини, як у Путіна. Можуть подаватися.

Читайте також