Олександр Гаврош пропагував свою книжку у Львові

8
0

з клоунами і без Вірастюка

Книгу “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу” презентував Олександр Гаврош – кореспондент “Високого Замку” на Закарпатті.

Презентація проходила в незвичний спосіб – за участю клоунів і ведучої цирку пані Бухенбах. Розігрувався приз серед найменших учасників форуму. Найдужчим і найспритнішим у подарунок дісталася книга про Івана Силу. Усі чекали найдужчу людину світу Василя Вірастюка, який був заявлений у програмі, але, на жаль, він приїхати не зміг, бо саме перебував на чемпіонаті світу з силових видів спорту.

«Неймовірні пригоди...” – перша книга, якою “Видавництво Старого Лева” започатковує серію “Українська сила”. У ній побачать світ літературні твори про наших видатних земляків – атлетів, лицарів, богатирів...

- Маємо дуже цікавих героїв, але бракує про них міфів, - сказав кореспонденту “ВЗ” Олександр Гаврош. – Усі знають Сталлоне і Шварценеґґера, але у нас є найсильніші люди світу – Клички, Вірастюк... Такі герої були і сто років тому. Я уже пишу наступну книгу цієї серії – “Пригоди тричіславного розбійника Пинті”. Це один із найвідоміших українських розбійників, який жив кілька століть тому. Австрійський імператор видав особистий указ і обіцяв величезну грошову винагороду тому, хто допоміг би піймати цього розбійника. Родом він був з наших Карпат.

Іван Сила – персонаж не вигаданий. Так називали в народі Івана Фіцака, який понад сто років тому народився на Закарпатті, став чемпіоном Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби і чемпіоном Європи з культуризму. Вісімнадцять років був артистом чехословацького цирку. Побував у шістдесяти чотирьох країнах, дивуючи всіх неймовірною силою, за що його нарекли ім’ям уславленого античного борця Кротона. Американська преса називала його найсильнішою людиною ХХ століття. Першим розповів про життя українського богатиря Антон Копинець у книжці “Кротон”. Він товаришував зі славетним атлетом і особисто від нього записував його історію. Помер знаменитий силач у 1970 році в рідному селі Білки.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також