Соліст Закарпатської філармонії Олександр Товт про свої «консерваторії», уподобання і творчі плани.
Він молодий, але вже знаний не тільки на теренах Закарпаття, України, а й за кордоном співак. Олександр Товт – уродженець села Ракошина на Мукачівщині, нині є солістом обласної філармонії, Закарпатського академічного заслуженого народного хору України й викладачем Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора.
Більше читайте у свіжому номері газети «Старий Замок «Паланок».
Читайте також:
4 стор.
Місяць мокрень
Сильні опади спричинили підтоплення будинків та сільгоспугідь області, пошкодили врожай
Закарпаття знову «пливе». Сильні опади за тиждень наробили чимало біди. Станом на 19 травня в області підтоплено майже 350 дворогосподарств та понад 1850 гектарів сільськогосподарських угідь.
5 стор.
Ужгородці обіграли міську владу
Вперше громада зробила підніжку «дерибану»
«Битву» за басейн «Спартак» виграли... ужгородці. З таємного і скандального аукціону, на якому міська влада Ужгорода продавала залишки знищеної його чаші, переможцем вийшла голова правління регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців (РВ УСПП) Маргарита Мощак. Хоча ця перемога коштувала... 5 мільйонів 239 тисяч!
6 стор.
Про британські вибори – для «чайників»
Британія – світовий лідер у багатьох аспектах, але впродовж десятків років користується виборчою системою, яка дозволяє прийти до влади тій партії, в якої менше голосів. Як таке може бути?
Відкриті чи закриті?
Дискусія як обирати місцеву владу триває
Минулого тижня знов заговорили про місцеві вибори. Синхронно – у Верховній Раді і в Адміністрації Президента. Парламентарі провели слухання на тему «Реформа законодавства про місцеві вибори в інтересах територіальної громади». Своєю чергою президентська вертикаль пропонує органам місцевого самоврядування визначитися до 1 серпня – яким має бути виборче законодавство.
7 стор.
Заповідники інтересів
Влада й екологи кожен по-своєму вболівають за зелені зони
«Обласна державна адміністрація просить вас, шановний Вікторе Олексійовичу, розглянути питання про доцільність перебування на займаних посадах директорів: Карпатського біосферного заповідника – Гамора Федора Дмитровича, національного природного парку «Синевир» – Дербака Івана Степановича та Ужанського національного природного парку – Копача Василя Олексійовича», – лист (від 31.03.10 №06-12/676) із таким зверненням голови обласної адміністрації Олександра Ледиди до міністра охорони навколишнього природного середовища Віктора Бойка нещодавно оприлюднив один із закарпатських інтернет-сайтів.
Бюджетно-водні розклади
Ужгородське керівництво ухвалило бюджет і... розпочало війну проти голови обласної ради та начальника обласного управління охорони навколишнього природного середовища
16 стор.
У Берегові Олександр Ярема подружився із Дзиґою
Ведучий програми «ВусоЛапоХвiст» у захваті від закарпатського глядача
Закарпатський режисер Олег Мельничук заводить свої старенькі «Жигулі» і ми їдемо за Олександром Яремою, який уже декілька годин «відмокає» у берегівському термальному басейні. «До автобуса всього дві години, а ще треба і пообідати», – підганяє Олег. Він збирається разом з угорським театром до Будапешта на гастролі, а Сашко має встигнути на київський потяг – додому, монтувати чергову телепрограму «ВусоЛапоХвiст», яка вже упродовж декількох років є улюбленою для багатьох дорослих і малят.
Колишня ужгородка планує диктувати моду в Берліні
Після народження сина Нора Адріан знову взялася за пензель
Нора Адріан, раніше відома друзям і знайомим як Олена Чупрова, – колишня мешканка Ужгорода, тут закінчила середню школу, а потім філологічний факультет УжНУ, працювала журналісткою на обласному телебаченні. Нині вона робить кар’єру модернової художниці й дизайнера у Берліні. Про свої плани на майбутнє, культурні новини й анонси заходів у німецькій столиці Нора ділиться з читачами «СЗ «Паланку».
18 стор.
Позмагатися з водною стихією
намагаються сотні людей, які щотравня з’їжджаються заради рафтингу на гірську Франківщину
Нещодавно пощастило фактично вперше в житті потрапити на справжнісінький рафтинг по гірській річці. Досі змагання людей із бурхливими хвилями потоку доводилося бачити хіба що в телевізорі під час змагань спортсменів на каяках (маленький вузенький одномісний човник. – Авт.).
«Солодка» справа
Пасічникувати – приємно і вигідно, запевняє ужгородський біолог Валерій ХОДАК
Корисні властивості меду й інших продуктів, які виробляють невтомні смугасті комахи, здавна відомі людям. Навіть укуси бджіл, кажуть, допомагають при деяких недугах. Утім пасічникувати стає дедалі важче – поля забудовують, дерева вирубують...
20 стор.
Стамбульські нотатки
Ужгородка Оксана Чужа – про диких турків, їхній патріотизм та унікальні пам’ятки архітектури
Весна в розпалі, на носі – літо, сезон відпусток. Свою довгождану юристка Оксана Чужа завжди намагається провести за межами рідного міста, аби, набравшись нових вражень, розширивши кругозір, давши мозку попрацювати в іншому напрямку, розім’явши тіло після місячних сидінь в офісному кріслі, з азартом повернутися до роботи. Тиждень тому дівчина ще була у Стамбулі, а нині ділиться своїми враженнями і розповідає нам про колишній Константинополь.
22 стор.
Земля, де Дунай бере початки…
Погляд закарпатки на німецьку глибинку
Як відомо, журналіста хлібом не годуй, аби тільки побачити нове й незвідане. Тож запрошення моїх німецьких друзів – Віктора й Валентини Крігерів – відвідати Землю дойчів сприйняла вдячно, адже давно мріяла побувати в цій країні. А ще й подорож планувалася автомобілем. Отож усі півтори тисячі кілометрів шляху Угорщиною, Австрією і майже всією Німеччиною не відривала погляду від вікна. Безкраї простори угорської низовини змінили високі Альпи, відтак знову поля й переліски, маленькі ошатні містечка і села та великі промислові центри Австрії і Німеччини.