Омелян Довганич "Возз’єднання Закарпаття з Україною очима сучасника"

7
1

Нова книжка дослідника, яка щойно побачила світ

Омелян Довганич належить до найавторитетніших закарпатських істориків. 76-річний доктор наук і нині дивує своєю працездатністю. Нова книжка дослідника, яка щойно побачила світ у видавництві „Гражда”, присвячена проблемі, над якою він працював усе життя. Йдеться про непростий процес возз’єднання Закарпаття з Україною. Нині на цій темі активно спекулюють горе-політики, аби довести свої антиісторичні концепції. У відповідь їм можна протиставити тільки факти.

Скрупульозно, крок за кроком, спираючись на архівні дані, Омелян Довганич показує широке полотно головної події закарпатської історії ХХ століття. Тут є відповіді на найгостріші питання: ставлення чехословацького уряду та політуправління 4-го Українського уряду до возз’єднання, репресовані делегати першого з’їзду народних комітетів Закарпатської України, рух добровольців Червоної Армії. Висновок автора – возз’єднанню альтернативи не було. Це був правильний і прогресивний крок у розвитку Закарпаття.

Олександр ГАВРОШ

"Старий Замок "Паланок"

Коментарі

О
Олекса

Вік, 76 років, є достаньо високий щоб людина була сенильна и твердоголова. Дитячі роки повертаються, і так люди над 70 на Україні вірять в детермінізм Карла Маркса, Леніна и Сталіна, як Довганич показав на "фактах Віковічного Возєднаня". Україна не має єдиного правового документу о "возєднані Закарпаття", який би сповнював критерія меджінародного права. Голосування (плебісціт) закарпатців з року 1991 окрем незалежності України голосував ай за самоврядне Закарпаття.

Читайте також