Наявність власного майданчика в мережі ще не гарантує залучення клієнтів. Щоб сайт залучав нових клієнтів та підвищував рівень продажів компанії, необхідно проводити SEO-оптимізацію – комплекс дій щодо виведення інтернет-ресурсу в ТОП видачі.
Сюди входять роботи над внутрішньою складовою сайту та покращенням його репутації в мережі. Необхідні заходи визначаються індивідуально залежно від цілей та стартових показників. Попередньо проводиться аудит стану інтернет-майданчика. Розглянемо 7 найактуальніших способів SEO-розкрутки.
Контентний маркетинг
Якісний та корисний контент – фундамент для розкручування ресурсу будь-якого типу. Стратегія розвитку розробляється під конкретний сценарій. Від правильності підбору та комбінування методик залежить успіх процесу та ціна SEO оптимізації сайту, а вдосконалення контенту необхідне переважній більшості клієнтів. Методики поширення корисної інформації:
- статті на сайті та в блозі;
- відповіді публікації пошукових сервісів;
- пости та коментарі в соціальних мережах;
- подкасти та відеоролики, інше.
Корисний контент формує враження експертності бренду у своєму сегменті. У цільової аудиторії виникає інтерес до компанії, її продукції чи послуг. Підвищення лояльності, передплати, заявки – це різновид подяки користувачів за надання цікавого контенту. Пошукові роботи також відстежують поведінкові фактори та цінність даних, що афішуються.
Створення або актуалізація мобільної версії
Кардинальний вплив на ранжування сайту має стан мобільної версії. Частка трафіку з портативних пристроїв вже перевищила 50%, тому питання стало аспектом виживання проекту у мережі. Зручність та комфорт пошуку чогось із мобільного телефону дозволить завоювати розташування великої кількості поточних та потенційних клієнтів.
Поліпшення темпу завантаження ресурсу
Високий рівень конкуренції у мережі дозволяє переманювати клієнтів з допомогою дрібних чинників. Якщо сторінка довго завантажується, людина просто закриває вкладку та переходить на інший сайт. Пошуковики теж не схвалюють таку повільність. Оперативне завантаження навпаки сприяє поліпшенню поведінкових факторів.
Грамотна структура та юзабіліті
Ясність структури сайту та зручність його використання можуть запобігти витрачанню часу та сил на блукання по сторінках. Серед обов'язкових факторів:
- меню з категоріями та рубриками;
- проста навігація;
- внутрішня перелінковка між сторінками.
На юзабіліті також впливає зоровий аспект. Краще утриматися від багаторазових експериментів зі шрифтами і відтінками фону, прибрати зайве, щоб користувачеві запам'ятався зміст, а не химерна форма. Додавання родзинки можливе лише в розумних межах.
Поліпшення технічної складової ресурсу
Щоб докладені на SEO-оптимізацію зусилля не виявилися марними, необхідно подбати про аспекти, приховані від сторонніх очей. Биті посилання потрібно нещадно видаляти, як і дублі сторінок, мета-тегів, інформаційних блоків. Коректне налаштування редиректів, sitemap.xml, robots.txt та інших моментів, що сприяють правильному функціонуванню сайту.
Обмін посиланнями з авторитетними донорами
Один із головних аспектів зовнішньої оптимізації – перелінкування з іншими ресурсами, розміщення посилань на майданчиках із високою репутацією. Чим більше згадок про ресурс з'являється на просторах інтернету, тим соліднішим він виглядає з ракурсу пошукових роботів. Але тільки якщо ці згадки природні, без переспаму та порушення вмісту матеріалу. Серед інших джерел можна згадати:
- блоги;
- форуми;
- каталоги;
- різні сайти, інше.
Користуватися цією методикою потрібно в розумних пропорціях, недоцільні згадки викликають відторгнення як реальної аудиторії, так і пошукових систем.
Просування в соціальних мережах
Ще один тип зовнішніх робіт, який дозволяє нарощувати масу посилань, мотивувати потенційних клієнтів переходити на сайт і виконувати цільові дії. У гонитві за рекламою та посиланнями важливо знати міру і максимально зберігати натуральність профілю, уникати ефекту роботизації та марності сторінки для людей.
Інструментів для SEO-просування використовується набагато більше, розглянуті лише деякі популярні. Алгоритми пошукових систем постійно змінюються, важливо стежити за їх актуальними вимогами, проводити адаптацію без шкоди для реальних користувачів. Якщо сайт виходить на першу сторінку видачі – то люди гарантовано його побачать. Часто потім слідує клік за запропонованим посиланням. Залишається тільки зацікавити відвідувача, перетворити його на клієнта та утримати для повторних взаємодій. Але це тема іншої статті.