Орбан: Захід розпочав нову "холодну війну", тому Угорщина має підтримувати відносини з його ворогами

10
11

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що через кризу західноцентричного порядку, яку нібито увиразнила війна Росії проти України, Захід почав нову "холодну війну", в якій Будапешт повинен стояти осторонь, підтримувати відносини з конкурентами Заходу й претендувати на роль регіонального лідера.

Як повідомляє "Європейська правда", таке Орбан виголосив у промові на різдвяній вечері Фонду імені Селла Калмана (угорського політичного діяча кінця ХІХ – початку ХХ століття), тези якої виклав його політичний радник Балаш Орбан у статті для видання Mandiner.

"Наразі очевидно, що найбільшим стратегічним викликом, який стоїть перед Угорщиною у наступному десятилітті, є вихід з групи країн із середнім рівнем доходу та наздоганяння розвинутих країн, а також досягнення статусу регіональної середньої держави в Центральній Європі", – йдеться в статті.

На думку угорського прем’єра, неоліберальна модель глобалізації відходить у минуле, і, як результат, у Сполучених Штатів з'являються нові суперники – частково через те, що ліберальна модель дозволила зміцнитись таким державам, як Китай.

Серед подій, які призводять до кризи неоліберального порядку, Орбан наводить міграційну кризу, Brexit, перемогу Дональда Трампа на виборах президента США й пандемію коронавірусу.

"Крапку над "і" поставив початок українсько-російської війни у 2022 році, який дав зрозуміти, що нинішній західноцентризм не може утримувати позиції, оскільки конкуренти Заходу посилилися, не в останню чергу через лібералізацію торгівлі та економіки", – пише у статті Балаш Орбан.

У відповідь Захід на чолі зі США, за словами прем’єра Угорщини, розпочав нову "холодну війну" –блокове протистояння між Заходом і його суперниками. "Здається, що міжнародні блоки часів "холодної війни" відроджуються", – так це описує його радник.

Новий світовий порядок в уявленні Орбана можна представити як систему ієрархічних мереж, у якій усі економічні, політичні та культурні взаємодії проходять через провідні держави сформованих блоків. І це, вважає він, особливо погано для Угорщини, яка має негативний історичний досвід існування в блоковому протистоянні.

"Тому вихідним кроком угорської стратегії наздоганяючого розвитку є розробка специфічної для країни логіки глобалізації для подолання негативних наслідків", – стверджує Орбан, вважаючи, що такою стратегією має бути посередництво між Заходом і Сходом та неучасть у новій "холодній війні".

На практиці це означає, що Будапешт (у межах системи ієрархічних мереж) повинен бути в добрих стосунках з державами, які є конкурентами Заходу, де домінують США – оскільки так можна уникнути маргіналізації країни.

Як відомо, від початку повномасштабної російської агресії проти України Угорщина продовжила підтримувати тісні зв'язки з Росією й відкрито закликати до перегляду та послаблення санкції Євросоюзу проти неї, а також розвивати відносини з Китаєм та Іраном, який Сполучені Штати відносять до "вісі зла".


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

ТС
товаріщеві сі

Зарплата китайця, середня, 1400 долариків…. Дешева робоча сила…. ага. Щи мало, і інвестори ся переорієнтувуть на такі країни, ги наша. Але і у нас на 15 000 грн толкового не найдеш. Бухарять, запізнюються, неграмотні, нездатні учитися

1
1111

Не один орбан такий, мадяр є мадяр….

A
a/o

Ердоган не є дволиким політиком: він грає за Москву не менше, ніж за Київ. Орбан – принаймні – чесно говорить те, що думає.

В
В.М.

"Крапку над "і" поставить кінець російсько-української війни.

ТС
товаріщ Сі

(ц) "...ліберальна модель дозволила зміцнитись таким державам, як Китай". Но у йсьому він правий... західні транснаціональні корпорації перенесли своє виробництво в Китай, де дешева робоча сила.

Н
Нр

Як співпраця з військово-політичними конкурентами Заходу узгоджується з членством у НАТО і ЄС? Припустимо, Великобританія вже покинула ЄС, але не перестала бути активним членом НАТО. Вона не заграє ні з Китаєм, ні з Росією, ні тим паче з Іраном, а залишається фактично найбільшим союзником США в європейському регіоні. То до чого насправді хилить Орбан, якщо відкинути все лушпиння? А це вихід з-під американської безпекової парасольки США, яка не дає розгорнутися містечковим великоугорським амбіціям щодо принаймні своїх найближчих сусідів (чотири з яких також є членами НАТО: Словаччина, Словенія, Хорватія, Румунія) і перехід насамперед до військово-економічної парасольки Китаю.

ББ
Бам Бан

Стрілив собі у ногу

І
Іван

Багато слів,сенсу нуль,хай тоді виходять з евросоюзу і НАТО,дотацій теж не буде,а в принципі з 1956 року пройшло не так багато часу…Угорські патріоти мабуть в могилі перевертаються,забули угорці чобіт совецкой армії,сам володію угорською,але…нема слів

Х
Хахахах

Закритий просто доступ)

П
Просто

Вітю,йди проспися,і не веди знову мадярів,в пропасть.)

П
Просто

Орбан,в тебе все гаразд з головою?

Читайте також