В середині січня найкращі тенісисти разом зі своїми командами повинні прилетіти до Мельбурну. Як відомо, перший в цьому турнір Великого Шолому почнеться 8 лютого.
Але спортсмени повинні дотримуватися двотижневого карантину з ізоляцією. В цей час вони перебувають у готелі. Дозволяється витрачати 5 годин для тренувань. (Дізнайтеся про кращих букмекерів згідно з цим сайтом).
Такі умови організатори створили з урахуванням рекомендацій ВООЗ. Звісно, далеко на всі тенісисти позитивно відреагували на таку ситуацію. Деякі вже відмовилися від участі в турнірі. Мова йде про Роджера Федерера, який сказав, що не готовий виступити в Мельбурні. Офіційна причина – недостатня фізична форма. Але насправді Роджер не хоче, щоб його сім’я перебувала в готелі стільки часу.
Організатори зрозуміли настрій провідних тенісистів и приготували для них особливі умови перебування перед та під час турніру.
Що дозволено зіркам?
За умовами організаторів Відкритого чемпіонату Австралії гравці мають право брати з собою лише одного представника команди. Також вони визначають спаринг-партнерів на всі 14 днів перебування до старту змагань. Але тренування проводяться лише в окремих місцях, не завжди зручних для гравців.
Проте, для гравців першої десятки в чоловічій ті жіночій сітках передбачені особливі привілеї. Більше того, кажуть, що для них створили «зону безпеки» з додатковим функціоналом. Звісно, в цей лист потрапили Надаль, Джокович, Тім. Перша ракетка світу австралійка Ешлі Барті взагалі звільнена від будь-якого карантину. Перші номери Халеп, Осака, Кенін та 11 ракетка Серена Вільямс.
Особливими умовами користуються не тільки гравці, але й всі члени команд та спаринг-партнери. Всіх дуже цікавить, якими перевагами гравці будуть користуватися? Наразі невідомо про все, але деякі подробиці вже проявилися.
Є така інформація, що тенісисти зможуть запросити не одного, а всіх членів команд на тренування. Тобто, сидіти в готелі необов’язково. Майже вирішене питання тренажерів для топ гравців. Вони зможуть відвідувати зал з тренажерами у будь-який час, без врахування ліміту в 5 годин. Цей факт вже став предметом для суперечок. Інші спортсмени не матимуть такої можливості. Звісно, що вони невдоволені цим. Справедливо кажуть, що порушується спортивний принцип, коли учасники перебувають у нерівних умовах.
Ще невідомі всі умови для топів, але інші гравці вже невдоволені. Вони не можуть і не хочуть зрозуміти, чому їхні колеги будуть жити звичним життям і тренуватися у стандартному режимі, а вони – ні.
Що роблять організатори Australian Open?
Всі розуміють, як складно зараз провести масштабний турнір в умовах пандемії. А ще є один важливий нюанс. В Австралії фіксується мінімальна кількість хворих коронавірусом. Тому будь-які великі турніри за участю спортсменів з усього світу насторожують і місцеву владу, та й простих людей.
Тому організатори ввели жорстокі міри. Але з іншого боку, всі знають, наскільки чудова атмосфера панує у Мельбурні під час Australian Open. Багатьом шанувальникам тенісу хочеться побувати тут безліч разів. Потрібно враховувати ще й збитки, які вже понесли організатори.
Тільки на карантинні заходи заплановано близько 30 млн. доларів. Але й ця сума не кінцева. Вже зараз ясно, що сумма буде вищою. Звісно, що за таких умов якось потрібно знаходити оптимальні шляхи, які б дозволили з одного боку не втратити спортсменів, а з іншого – забезпечити максимальну безпеку.
Відмова від участі в змаганнях Федерера дуже засмутила організаторів, тому вони й вирішили пом’якшити умови для найсильніших учасників.
А ще є питання з глядачами. Добре, що вони взагалі будуть. Зі слів директора федерації тенісу Австралії трибуни будуть заповнені від 25 до 50%. Зрозуміло, що це також збитки в порівнянні з минулими сезонами, але хоч якийсь дохід.
Для цих глядачів створять максимально комфортні умови з вишуканими стравами та якісною музикою. Планується, що по закінченні турніру пройдуть виставкові змагання за участю топових гравців. Цей крок дозволить привернути багато глядачів та покрити збитки.